Lajme

Si do të jetë moti sot dhe nesër, IHMK’ja jep parashikimin

Si do të jetë moti sot dhe nesër, IHMK’ja jep parashikimin
07:34 | 20 Tetor 2021

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që pritet të mbajë në vend sot dhe nesër.

Sipas IHMK’së, gjatë këtyre dy ditëve do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-20 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftim.

Prince Coffee House tani edhe në Vjenë të Austrisë

Të tjera