Lajme

Shqipëria feston Pavarësinë, zhvillohet ceremonia e ngritjes së Flamurit në Vlorë! Rama krah Kurtit e Osmanit

Shqipëria feston Pavarësinë, zhvillohet ceremonia e ngritjes së Flamurit në Vlorë! Rama krah Kurtit e Osmanit
10:12 | 28 Nëntor 2022

Në Vlorë, në qytetin ku më 28 nëntor 1912, Isamil Qemali ngriti flamurin shqiptar duke shpallur Shqipërinë shtet sovran dhe të pavarur, po organizohet ceremoni festive për këtë ditë.

Në ceremoninë festive për ngritjen e flamurit mori pjesë kryeministri Edi Rama, kryeministri i Kosovës Albin Kurti, presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj dhe presidentja e Kosovës Vjosa Osmani.

Banori apo banorja i/e radhës në BBVK vjen nga Tirana, por kush është ai/ajo?

Të tjera