×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Shikoni se si deputeti i njohur nxirret me forcë nga Parlamenti italian

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Politikani dhe personaliteti i njohur italian, Vittorio Sgarbi është nxjerrë këtë të enjte me forcë nga Parlamenti italian.

  Zëvendëspresidentja, Mara Carfagna tha se ai nuk mund të ofendojë kolegët e tij dhe se nuk mund të flasë “me fjalë të ndyra në parlament”. Vendimi i saj është pritur me duartrokitje nga pjesëmarrësit në sallë.

  Pas fjalimit me fjalë të rënda dhe ofenduese, atij i është komunikuar që të lë sallën, por ai e ka kundërshtuar, duke mos e respektuar vendimin.

  Për pasojë, nevojitej ndërhyrja e forcave të sigurisë, të cilët e kanë kapur nga këmbët për ta tërhequr zvarrë jashtë. “Turp, Turp”, dëgjohet të thonë njëzëri disa deputetë në sallë. Përplasja filloi pasi Sgarbi nisi të kritikonte ashpër ligjin e ri për drejtësinë.

  Pa rrymë deri në 8 orë, KEDS del me njoftim për nesër
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Dy gjermano-rusë janë arrestuar në Gjermani nën dyshimet për spiunazh. Njëri prej tyre akuzohet se është pajtuar të kryejë sulme ndaj caqeve...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Ligjvënësit amerikanë pritet të votojnë të një pako ndihmash për Izraelin, Ukrainën dhe Indo Paqësorin dhe një projektligj tjetër për prioritetet tjera...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Lajme18 Prill 2024
  Drejtori i Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të policisë ka u ka uruar mirëseardhje...
  Lajme18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës, foli për ndalimin...
  Lajme18 Prill 2024
  Një operim tejet kompleks është kryer tek një pacient 61-vjeçar. Intervenimi është realizuar nga një ekip i mjekëve italianë dhe ata të...
  Lajme18 Prill 2024
  Vrasjet e fundit të grave, shqetësuese i sheh edhe sociologu, Blerim Selishta i cili për Front Online tha se nuk duhet vënë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.