×
 • Lajme
 • Tenderët
 • Lajme

  Shërbimi Korrektues me kontratë gati 300 mijë euro për blerje të këpucëve e çizmeve për stafin

  FrontOnline
  11 Shtator 2023

  Shërbimi Korrektues i Kosovës, i cili funksionon në kuadër të Ministrisë së Drejtësisë, ka lidhur kontratë për blerjen e këpucëve dhe çizmeve për stafin në vlerë 258 mijë euro.

  Këtë e ka bërë përmes një tenderi të cilin ia dha kompanisë Solid, raporton Front Online.

  Tenderi u zhvillua me procedurë të hapur dhe garuan dy kompani.

  Konsorciumi Bedrie Makiqi dhe Malbertex ofertoi me 310 mijë euro, raporton Front Online.

  Kurse, Solid, në vlerë 258 mijë, duke u zgjedhur edhe fituese e kontrates, ku kriter kryesor ishte tenderi i përgjegjshëm me çmimin më të ulët.

   

  Aktiviteti i prokurimit ishte pezulluar njëherë pas kërkesës për shqyrtim të konsorciumit Bedrie Makiqi dhe Malbertex.

  Kjo kishte ndodhur me datën 22 gusht të këtij viti.

  Dokumentin e ka parë Front Online.

  Kontrata mes palëve do të vlejë 3 vjet.

  Vlera e parashikuar për këtë tender ishte 318,000.00 euro.

   

  Artani: Stresi e Andi u gëzuan për ndarjen e Julit, s’duhet t’iu gëzohesh fatkeqësive të të tjerëve (VIDEO)
  Nga Rubrika
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, u betuan si ushtarë të Kosovës edhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Koloneli amerikan tashmë në pension, Todd Jacobus, i cili ka shërbyer për vite të tëra në Gardën e Iowas, e që për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Ish-presidenti italian, Giorgio Napolitano, dikur komunist që ndihmoi vendin të përballet me krizën e borxhit në vitin 2011, vdiq të premten në...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se aktualisht Kosova ndodhet në udhëkryq. Sipas tij, në njërën anë janë pozicionuar presidenti amerikan...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e LDK-së, Hikmete Bajrami ka thënë se Qeveria Kurti ka ardhur në pushtet me premtime boshe dhe që për këto tri...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Lezha dje u cilësua si kryeqyteti i aksidenteve, megjithatë duket se jo të gjithë përplasjet ishin ngjarje aksidentale. Aksidenti i ndodhur në hyrje...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, falënderoi Kanadanë për mbështetjen e saj ndaj Ukrainës gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, të premten...
  Lajme22 Shtator 2023
  Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është pyetur për masat e mundshme apo pasojat nga SHBA-ja për ta mbajtur kryeministrin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.