×
 • Lajme
 • Lajme

  “S’është punë e jotja hiq”, “Rexhë, rri aty”, përplasje VV-PDK në Komision

  FrontOnline
  29 Korrik 2020

  Gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme në Komisionin për Siguri janë përplasur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës, konkretisht Rexhep Selimi me Ganimete Musliun dhe Ilmi Reçicën.

  Anëtarja e PDK’së në këtë Komision, Ganimete Musliu, pasi e ka marrë fjalën, ka kritikuar kryetaren e Komisionit, Fatmire Mullhaxha-Kollçakun, për mënyrën se si po e drejton mbledhjen.

  Ndaj fjalëve të Musliut në mënyrë të vazhdueshme ka ndërhyrë Rexhep Selimi, i cili që nga fillimi i mbledhjes ka qenë në tension.

  Bashkëpartiaku i Musliut, Ilmi Reçica, ka kërkuar që Mullhaxha të vendos rregull në Komision.

  Përplasjet kanë vazhduar edhe më tej mes Reçicës dhe Rexhep Selimit.

  Deputeti i PDK’së pasi ka marrë fjalën për të dytën herë, ka kritikuar Mullhaxhën për mbarëvajtjen e mbledhjes dhe i ka thënë se nuk e di se si ka ardhur në krye të një Komisioni të tillë.

  I menjëhershëm ka qenë reagimi i Rexhep Selimit.

  “Nuk është punë e jotja ajo, hiç”, ka thënë Selimi si kundërpërgjigje për Reçicën.

  Ky i fundit ndërkohë ka kërkuar që Selimi të qëndrojë në vendin e tij, të mos flasë dhe të pret radhën për të folur.

  “Rexhë, rri aty, e prite radhën për me folë ”, ka thënë Reçica.

  Prince Espresso miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka uruar anëtarin e Presidencës së Bosnjës dhe Hercegovinës, Denis Beçiroviq, me rastin e Ditës së Pavarësisë....
  Lajme01 Mars 2024
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ndërsa lokalisht pritet të ketë reshje shiu, të cilat në momente...
  Lajme01 Mars 2024
  Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak është takuar sot me presidenten e Vjosa Osmani. Lajçak ka thënë se me...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës është mbledhur sot për herë të dytë, e ku kanë diskutuar për tetë pika përfshirë atë...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka biseduar me ministrin e Brendshëm Taulant Balla, për t’u interesuar mbi ngjarjen e rëndë që ndodhi...
  Lajme01 Mars 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar bashkëluftëtarin e tij, njëkohësisht mësuesin e devotshëm me rastin e...
  Lajme01 Mars 2024
  Avokati Ardian Bajraktari, duke komentuar vendimin e Gjykatës së Apelit që rasti i vrasjes së Marigona Osmanit të kthehet në rigjykim, tha...
  Lajme01 Mars 2024
  Ish-kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, e ka kritikuar Qeverinë e Kosovës në lidhje me raportet e saj me Shtetet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.