×
Etiketë: rri
Lajme20 Gusht 2020
Kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se do të kushtëzojë LDK’në me pozitën e presidentit, në rast se këta nuk duan që të rrëzohet para kohe qeveria, raporton Gazeta Express. Në një...
Lajme15 Gusht 2020
Pandemia me koronavirus ka izoluar shumë vende të botës për një periudhë, ka kufizuar shumë aktivitete dhe ka ndryshuar shprehi të shumta të njerëzve. Përmes këtij materiali, që do të përditësohet në baza javore, do...
Lajme08 Gusht 2020
Ish-gjenerali i UÇK-së, Imri Ilazi, është ndaluar të shtunën nga autoritet policore të Turqisë, si pasojë e një liste të re që Serbia ka dërguar në Agjencinë Ndërkombëtare të Policisë, INTERPOL. Kjo u bë e...
Lajme29 Korrik 2020
Gjatë raportimit të ministrit të Punëve të Brendshme në Komisionin për Siguri janë përplasur deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës, konkretisht Rexhep Selimi me Ganimete Musliun dhe Ilmi Reçicën. Anëtarja e PDK’së...
Bota/Rajoni05 Korrik 2020
Coronavirusi po gjen viktima të reja nëpër tërë botën, në kafene, restorante, zyra, shitore dhe kazino, duke rritur infektimet të cilat vazhdimisht e më shumë konfirmojnë atë që shumë shkencëtarë po thonë me muaj: virusi...
Lajme01 Korrik 2020
Deputeti i AAK’së, Shkumbin Demaliaj, ishte i ftuar në emisionin “Debat” në RTK, ku ishin prezentë nënkryetari i OVLUÇK’së, Nasim Haradinaj, ish-ministri Dardan Gashi, ish-deputeti Milaim Zeka ku u diskutua për Hagën dhe dialogun Kosovë-Serbi...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.