Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Rusia, Kina dhe Irani po tentojnë të ndërhynë në zgjedhjet presidenciale të SHBA-ve

  FrontOnline
  08 Gusht 2020

  Rusia ,Kina dhe Iraku po bëjnë përpjekje që të ndërhynë në zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

  Kështu ka paralajmëruar paralajmëron shefi i inteligjencës amerikane William Evanina.

  Në një deklaratë të lëshuar nga ai bën të ditur se disa shtete po shfrytëzojnë ndikimin e tyre të jashtëm dhe të brendshëm për të ndikuar në rezultatin e zgjedhjeve në Amerikë.

  Tutje ai thotë se Kina nuk e dëshiron një rizgjedhje të mundshme të Donald Trumpit në krye të SHBA-së, derisa Rusia nuk e dëshiron për president kandidatin demokratë Joe Biden, shkruan BBC përcjell Klan Kosova.

  Rusia po bënë përpjekje, për të rritur përkrahjen e presidentit Tump duke shpërnda edhe dezinformata në mënyrë online.

  Nga ana tjetër ligjvënësit demokratë po fajësojnë , Agjencinë e Inteligjencës Amerikane se nuk po bënë sa duhet për të ndalur ndërhyrjet nga jashtë në zgjedhje.

  Presidenti aktual amerikan Donald Trump,do të kërkoj edhe një mandat për në Shtëpinë e Bardhë, ndërkaq demokrati Joe Biden, do ta sfidoj Trumpin në zgjedhjet e këtij viti që mbahen në SHBA.

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, i cili është në shënjestër të protestave në Beograd, nuk është dukur kurrë më i humbur sesa kur...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Ish-kryeministri britanik Boris Johnson do të japë dorëheqje nga pozita e deputetit me efekt të menjëhershëm pas marrjes së raportit “Partygate”. Raporti...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Të tjera
  Lajme09 Qershor 2023
  Blerim Vela, shef i stafit të presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani, ka njoftuar të premten se Policia e Serbisë e ka arrestuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Mbrëmjen e së enjtes Tregu i Gjelbër në Prishtinë u kaplua nga zjarri. Vendi shumëngjyrësh ku ekspozoheshin shumë produkte, u bë shkrumb...
  Bota/Rajoni09 Qershor 2023
  Një aksident i rëndë ka ndodhur në qendër të Rrogozhinës, ku drejtuesi i një mjeti ka aksidentuar dy fëmijë dhe më pas...
  Lajme09 Qershor 2023
  Një aksident trafiku ka ndodhur në fshatin Brod të Shtërpcës, ku janë lënduar dy persona. Këtë për Front Online e ka konfirmuar...
  Lajme09 Qershor 2023
  Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, tash e dy javë pozitën e tij po e ushtron nga zyra e gjendjes civile në fshatin...
  Lajme09 Qershor 2023
  KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa qytete të Kosovës. Në njoftimin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.