×
 • Lajme
 • Lajme

  Rexhep Selimi paralajmëron Hotin: Para se të mendoni se ku do shkoni, mendoni se ku do ktheheni!

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Kryetari i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi i ka reaguar Kryeministrit Avdullah Hoti në lidhje me dialogun Kosovë-Serbi.

  Selimi ka theksuar se të jesh kundër reciprocitetit do të thotë të kesh hequr dorë nga barazia që në nisje.

  Tutje Selimi ka thënë se të gjithë janë bashkë në këtë proces dhe bosi i tyre është Hashim Thaçi.

  Ai i ka thënë Kryeministrit Hoti dhe partnerëve të tij  se përpara se të mendojnë se ku do shkojnë duhet të mendojnë se ku do kthehen.

  “Për ju që nuk e dini qa do të thotë barazi. Të jesh kundër reciprocitetit do të thotë të kesh hequr dorë nga barazia, të jesh i pabarabartë që në nisje. U bëtë bashkë të gjithë për ta marrë këtë vendim të turpshëm. Ju treguat se jeni të gatshëm të hiqni dorë nga gjithçka vetëm për pushtet. Ju hoqët dorë jo vetëm nga reciprociteti por edhe nga kërkesa për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, ju u bashkuat të gjithë me presidentit Thaçi . Thaçi është bosi juaj,  bëri që të kemi një qeveri ilegale. Të gjithë jeni bërë bashkë dhe nuk e gjej dallimin. Sot i kam disa pyetje: Ç’ka përfiton Kosova nga heqja e reciprocitetit? Për kë është pengesë reciprociteti? Për çfarë dialogu jeni nisur? Prandaj para se të mendoni se ku po shkoni duhet të mendoni se ku do ktheheni” ka thënë Selimi.

   

   

   

  Prince Caffe: Hape dhe fito preminë kryesore, çdo muaj nga një Fiat 500
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së martës, Arbel është pritur...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Prej tyre, mbi 3 milionë euro...
  Lajme18 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët i kanë quajtur spekulime, lajmet se do...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Luiz Ejlli është kallëzuar se...
  Vip18 Qershor 2024
  Ditën e sotme (18 qershor) aktori i njohur kosovar Vedat Bajrami feston ditëlindjen. Ai mbushi plotë 44 vite jetë ku gjatë karrierës...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.