Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Punimet në rrjet, ja kush mbetet nesër pa energji-elektrike

  FrontOnline
  2 muaj më parë

  KEDS ka njoftuar në lidhje me punimet në rrjet, të parapara të kryhen ditën e nesërme.

  Kësisoj, disa prej vendeve do të mbesin pa energji-elektrike.

  Ferizaj

  1.
  NS 35/20/10 kV Magure do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Halilaqi (Kodi:41048003) nga ora 10:30 deri në ora 13:00
  Vendet: Fshatrat: Harilaç, Rrafshina (Treshnjevkë), Sllatinë (një pjesë), Treshnjevka (një pjesë) dhe Vrellë e Goleshit (një pjesë).
  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, punime në nënstacionin Harilaq.

  Gjilan

  1.
  Nga NS 35/10 kV Gjilani 1 do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Malisheva (kodi: 60060018) nga ora 11:00 – 11:30 dhe nga ora 14:30-15:00
  Vendet: rrugët: Hamdi Kurteshi (një pjesë), Muharrem Kurteshi, Vëllezërit Maliqi (një pjesë) dhe Abdullah Tahiri (një pjesë); fshatrat: Bukovik, Capar, Dobërçan, Kufcë e Poshtme (një pjesë), Malishevë, Malishevë e Poshtme, Malishevë e Epërme dhe Vërbicë e Kmetocit.
  Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave të tensionit të mesëm.

  2.
  NS 35/10 kV Gjilani 1
  Nga Dalja 10 kV Malisheva do të ndërprehet:
  TS 10/0.4 kV kV Kufca e Ulet (kodi: 60060018141) nga ora 11:00 deri ora 15:00
  Vendet: Rrugët: Hamdi Kurteshi (një pjesë), Muharrem Kurteshi dhe Abdullah Tahiri (një pjesë).
  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i transformatorit dhe ndërprerësit të tensionit të ulët.

  3.
  Nga NS 110/10 [kV] Gjilani 5 do të ndërprehet:
  Dalja 10[kV] Ferma (kodi: 63000011) nga ora 11:00 deri në ora 13:00
  Vendet: Livoqi i Epërm, Lagjja Marefcët, Cernicë, Gumnishtë, Vrapqiq dhe Dea.
  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, ndërrimi i ndërprerësit të tensionit të ulët.

  Prishtinë

  1.
  TS 35/10kV Fushë-Kosova do të ndërprehet:
  Dalja 10kV Albana (Kodi: 15018008) prej orës 10:00 deri në ora 11:00
  Vendet: Mesbardhi I, Mesbardhi II, Bardh i Vogël, Albana e Vogël, Sllatinë e Vogël II, Albana e Madhe te Shaljanët dhe FSK-ja.
  Arsyeja: Ndërprerje për siguri, largimi i shtyllës tek shkolla.

  01.02.2023
  Punime në projekte investive

  Gjakovë

  1.

  TS 35/10 kV Gjakova 1 do të ndërprehet:
  Dalja 10 kV Beci (kodi: 80080010) prej orës 08:00 deri në ora 17:00
  Vendet: fshatrat: Bec, Janosh, Lugbunari, Novosellë e Epërme, Novosellë e Poshtme, Osek Pashë, Palabardhë, Qerim, Sopot dhe Trakaniq dhe rruga Mark Malota (një pjesë).
  Arsyeja: Projekte investive, ngritja e shtyllave të tensionit të mesëm, demontimi i konzollave të vjetra, demontimi i izolatorëve të vjetër, montimi i konzollave të reja dhe montimi i izolatorëve të rinj.

  Mitrovicë

  1.
  NS 110/10[kV] Skenderaji do të ndërprehet:
  Dalja 10[kV] Llausha (kodi: 74000011) prej orës 08:30 deri ora 17:00
  Vendet: Llausha, Rreci, Gecet, Vojvoda, Manastiri, lagjja III. e qytetit.
  Arsyeja: Projekte ivestive, vendosja e shtyllave të reja të tensionit të mesëm për projektin Rreci, Llot 26.

  01.02.2023

  Punime nga palët e treta
  Pejë

  1.
  TS 110/10 kV Peja 2
  Nga Dalja 10 kV Dardania 2 do të ndërprehet:
  TS 10/0.4 kV Bellopoja (kodi: 51000004006) nga ora 11:30 deri në ora 16:30
  Vendet: TS 006 Bellopoja.
  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen sipas pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar, si dhe rekomandimeve nga komisioni i pranimeve teknike.

  Ferizaj

  1.
  NS 110/35/10[kV] Lipjan
  Nga Dalja 10[kV] Zona Industriale 2 do të ndërprehet:
  NS 10/0.4kV TS Agim Nitaj (kodi: 41000025177) nga ora 11:00 deri ora 15:00
  Vendet: TS 177 TS Nitaj.
  Arsyeja: Punët që duhet të kryhen në bazë të pëlqimit elektro-energjetik dhe projektit të aprovuar.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  “Kosova fle mbi thëngjill”, kjo është fjalia që ka qarkulluar ndër breza. Në realitet kjo qëndron, pasi që vendi renditet i pesti...
  Lajme31 Mars 2023
  Çështja që më së shumti po diskutohet në marrëveshjen me Serbinë është ajo e Asociacionit të komunave me shumicë serbe. Kryeministri Kurti...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë  se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e ka bërë hisedarë Serbinë në Kosovë me...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Bordi i Zyrës së Rregullatorit për Energji ka miratuar dje tarifat e reja të energjisë elektrike, që do të jenë më të...
  Lajme31 Mars 2023
  Lidhja Demokratike e Kosovës do të mbajë sot konferencë për media. Sipas njoftimit zyrtar nga kjo parti, konferenca nis në orën 12:30...
  Lajme31 Mars 2023
  11:00Lëvizja FOL prezanton gjetjet nga monitorimi i publikimit të vendimeve nga gjykatat e Kosovës për vitin 2022. Me këtë rast do të...
  Lajme31 Mars 2023
  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell. IHK...
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Turqia ka miratuar më në fund kërkesën e Finlandës për t’u bashkuar me NATO-n, duke i dhënë fund vonesave disamujore duke vazhduar...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.