Kronika

Prishtinë, e moshuara hidhet nga ndërtesa, dërgohet për tretman në QKUK

Prishtinë, e moshuara hidhet nga ndërtesa, dërgohet për tretman në QKUK
21:06 | 05 Korrik 2020

Një grua e moshuar ka kërcyer nga një ndërtesë në Prishtinë pak pas orës 19:00. Sipas policisë ajo është dërguar për tretman në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

Rasti për Front Online e ka konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi sipas të cilit, rasti ka ndodhur në Mati 1.

“Sot më, 05.07.2020 rreth orës 19:20, policia është njoftuar se në një person, (femër e moshuar) dyshohet se ka rënë nga një ndërtesë në Prishtinë (mbrapa furres “Qerimi 3″). Pos, policisë aty ka dal edhe ekipi mjekësor të cilët e kanë dërguar me shenja jete për në QKUK. Policia po merret me ekzaminimet në vend-ngjarje dhe me rrethanat si ka ndodhur rasti” ka thënë Krasniqi.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera