Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Prishtinasi i infektuar me COVID 19 shëtit lirshëm nëpër qytet, kapet nga policia

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Një person është arrestuar dje në Prishtinë, ka bërë të ditur policia.

  I njëjti dyshohet se edhe pasi që ka rezultuar pozitiv me COVID 19, ka dalë nga shtëpia.

  Me vendim të prokurorit i dyshuari është përcjellë në shtëpinë e tij, derisa, rasti shkon në procedurë të rregullt.

  “Lagjja Veternik, Prishtinë 10.11.2020 – 23:30. Njësia policore ka informuar se ka ndaluar të dyshuarin m/k, i cili ishte i infektuar me virusin covid 19. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është përcjellë në shtëpinë e tij dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka dënuar ashpër djegien e tri veturave me targa RKS, duke thënë se...
  Lajme31 Mars 2023
  Shoqata Sindikale e QKUK-së ka shprehur pakënaqësinë lidhur me situatën e krijuar tek punonjësit shëndetësorë ë shkak të mos përfshirjes së shtesave...
  Lajme31 Mars 2023
  Nëpër xhami nesër do t’u bëhet thirrje besimtarëve t’i bashkohen “Marshit për drejtësi” Bashkësia Islame e Kosovës i ka dhënë përkrahje marshit...
  Të tjera
  Kronika31 Mars 2023
  Në Ferizaj është arrestuar një burrë pasi dyshohet se ka shkuar në vendin e punës të një gruaje dhe ia ka marrë...
  Lajme31 Mars 2023
  Policia e stacionit në Shtërpcë, veç aktiviteteve rutinë dhe atyre të planifikuara, bazuar në planin aktiv “Mbrojta e Pyjeve”, pas disa informacioneve...
  Lajme31 Mars 2023
  Zyrtari i Gjendjes Civile në Fushë Kosovë, Latif Ibrahimi është deklaruar i pafajshëm, të premten në shqyrtimin fillestar, në rastin ku po...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Lajme31 Mars 2023
  Deputetja e PDK-së, Ariana Musliu-Shoshi, mendon se pas marrëveshjes së Ohrit vendi duhet të shkojë drejt zgjedhjeve të reja. Ajo ka bërë...
  Vip31 Mars 2023
  Luizi nuk do ndalet derisa të nxjerrë jashtë Dean, sepse siç e ka thënë disa herë në shtëpi, ai do marrë “hakun”...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.