×
 • Lajme
 • Lajme

  Presidenti njofton për takimin me Kryeministrin Rama

  FrontOnline
  29 Qershor 2020

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi do të takohet sot me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, raporton Gazeta Express.

  Takimi Thaci – Rama do të mbahet në ora 18:50, është bërë e ditur përmes një njoftimi të dërguar nga presidenca.

  “Në orën 18:50, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim Kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama”, thuhet në njoftim, derisa, bëhet e ditur se mediat mund të marrin pamje në fillim të takimit.

  Vizita e kryeministrit Rama në Kosovë vjen vetëm pak ditë pas lajmit për aktakuza nga Specialja.

  Një orë pas takimit me Ramën, presidenti i vendit ka paralajmëruar se do të flasë për herë të parë sot në ora 20:00.

  Prince Caffe pjesëmarrës në panairin DUBAI EXPO 2021
  Nga Rubrika
  Lajme23 Korrik 2024
  Zëvendësministri i Infrastrukturës Hysen Durmishi, thotë se ka informata që nga aksioni i Policisë dhe Prokurorisë në Pejë, janë arrestuar zyrtarë të...
  Lajme23 Korrik 2024
  Valon Prestreshi, njohës i rrethanave ekonomike në vend thotë se Qeveria e Kosovës duhet ta rrisë nivelin e angazhimit për bashkëpunim ekonomik...
  Lajme23 Korrik 2024
  Opozita serbe ka paraqitur një plan ku përfshihen disa pika. Anëtarët e opozitës Çedomir Stojkoviq dhe Ivan Videnoviç u deklaruan se Serbia...
  Të tjera
  Lajme23 Korrik 2024
  Pas dyshekëve, produkti i dytë më i eksportuar në Amerikë gjatë vitit që lamë pas janë artikuj të veshjeve për burra dhe...
  Lajme23 Korrik 2024
  Prokuroria Speciale e Kosovës, dje bëri të ditur se edhe sot do ta intervistojë ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu. Sipas PSRK-së, intervistimi...
  Ekonomi23 Korrik 2024
  Dyshekët e prodhuar në Kosovë janë produkti kryesor që  eksportohet nga Kosova në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) së paku gjatë...
  Bota/Rajoni23 Korrik 2024
  Zëvendëspresidentja amerikane Kamala Harris ka festuar sigurimin e mjaftueshëm të miratimeve të delegatëve për të fituar nominimin presidencial demokrat. “Sonte, jam krenare...
  Lajme23 Korrik 2024
  Moti sot parashihet të jetë kryesisht me diell. Vranësirat më të fokusuara parashihen përreth relievit malor. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet...
  Lajme22 Korrik 2024
  E pandehura pranoi SMS në 3 të mëngjesit pastaj e çoi me veturë në Drenas- çfarë ndihme iu ofrua Faton Hajrizit pas...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.