Lajme

“Plazma keksi” i AAK-së bëhet zv.ministër i Arsimit

“Plazma keksi” i AAK-së bëhet zv.ministër i Arsimit
14:54 | 23 Qershor 2020

Driton Bardheci i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është emëruar zv.ministër i Arsimit, në Qeverinë Hoti, shkruan Gazeta Blic.

Kjo u bë e ditur në një postim të vetë Bardhecit, në rrjetin social Facebook.

Ai e ka falenderuar kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për besimin e dhënë.

Driton Bardheci, u bë i njohur në një aksion protestues të Rinisë së AAK-së, para qeverisë së Kosovës, në kohën kur kjo udhëhiqej nga Albin Kurti, e që kishte të bënte me vendimin për heqjen e taksës ndaj mallrave serbe.

Video nga aksioni protestues i Bardhecit:

 

 

 

 

Menaxho shpenzimet dhe fito zbritje me aplikacionin e Petrol Company

Të tjera