×
Etiketë: zvministër
Lajme23 Qershor 2020
Driton Bardheci i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është emëruar zv.ministër i Arsimit, në Qeverinë Hoti, shkruan Gazeta Blic. Kjo u bë e ditur në një postim të vetë Bardhecit, në rrjetin social Facebook. Ai...
Lajme23 Qershor 2020
Analisti dhe ish-gazetari, Halil Matoshi ka marrë një pozitë të re në Qeverinë Hoti, ku do të jetë zëvendësministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi ku janë publikuar...
Lajme22 Qershor 2020
Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, ka pritur në takim zëvendësministrin e MKRS-së, Engelbert Zefaj, i cili zyrtarisht edhe ka pranuar këtë detyrë. “Ministrja Dumoshi gjatë takimit e njoftoi zëvendësministrin Zefaj për punën...
Lajme17 Qershor 2020
Edhe një zëvendësministër i ri është emëruar në Qeverinë Hoti. Engelbert Zefaj u emërua zv/ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Zefaj më parë pati postin e Drejtorit të Kulturës në Komunën e Pejës.
Lajme17 Qershor 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, po e kompleton kabinetin e tij qeveritar. Pas emërimit të Muharrem Sfarqës si zëvendësminsitër i Ekonomisë dhe Ambientit, tani Hoti ka emëruar Besart Dreshajn si zëvendësminsitër në Ministrinë e Punës...
Lajme17 Qershor 2020
Që nga sot, Qeverisë së Avdullah Hotit, konkretisht Ministrisë së Kulturës i është bashkuar Qazim Rrahmani. Ky i fundit, njihej si keqpërdorues i fondeve shtetërore. Ai, për më shumë se një vit kishte shpenzuar afro...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.