Lajme

Përfundon takimi i Hotit me përfaqësuesit politikë

Përfundon takimi i Hotit me përfaqësuesit politikë
13:35 | 21 Korrik 2020

Ka përfunduar takimi mes të kryeministrit, Avdullah Hoti dhe disa përfaqësuesve të partive politike.

Anëtari i kryesisë së Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi para gazetarëve tha se Kosova nuk duhet të rrëshqas në dialog teknik, derisa nuk konfirmoi nëse shefi i ekzekutivit iu ka paraqitur koordinatorin për dialog në këtë takim.

Për dallim prej anëtarit të Nismës, ministri i Drejtësisë nga radhët e AAK-së, Selim Selimi dhe nënkryetari i LDK-së, Agim Veliu nuk u prononcuan për medie.

Këtë takim e refuzuan dy partitë opozitare, LVV-ja dhe PDK-së/kp/

Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur

Të tjera