×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  PDK-ja dhe VV-ja votojnë marrëveshjet ndërkombëtare

  FrontOnline
  23 Korrik 2020

  Kuvendi i Kosovës ka votuar marrëveshjet ndërkombëtare që do t’i sjellin Kosovës dhjetëra miliona euro investime në fusha të ndryshme të projekteve.

  Projekti më i rëndësishëm që u miratua sot është ai për trajtimin e ujërave të zeza në Gjilan.

  Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, edhe pse në opozitë, kanë votuar pro marrëveshjes që i sjell Gjilanit miliona euro investime.

  Pas disa seancave që kishin bllokuar këto marrëveshje, sot edhe deputetët e Vetëvendosjes miratuan marrëveshjet ndërkombëtare.

  Në votimin e parë VV nuk mori pjesë në votim dhe rrjedhimisht për këtë marrëveshje votuan 66 deputetë, nga 62 pro, 3 kundër dhe 1 abstenim.

   

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/300669577651396/?eid=ARBBkmoofOigwOu4rV-ev_BupM3w8gJ6PLhvP0WwHau7Ag3-KoPhMtEdWiRJiyfZjbIDFaFSvHVRObjE

  Falja e Fitër Bajramit në “Haxhi Ibrahim Devolli” në Pejë, festë me tekbire e ilahi
  Nga Rubrika
  Lajme14 Prill 2024
  Irani ka kërcënuar çdo vend i cili i mundëson Izraelit që përmes hapësirës së tyre ajore të kryejnë sulme ndaj Iranit. Paralajmërimi...
  Lajme13 Prill 2024
  Ish- kryeinspektori AKI-së, Burim Ramadani menjëherë pas nisjes së dronëve iranian drejt Izraelit u ka bërë thirrje qytetarëve të Kosovës që gjenden...
  Lajme13 Prill 2024
  Irani ka nisi një sulm ndaj Izraelit, duke i përdorur dhjetëra dronë, raporton Front Online. Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu tha se Izraeli...
  Të tjera
  Lajme13 Prill 2024
  Mediat izraelite kanë njoftuar se Irani ka nisur dronë drejt Izraelit. Kjo është konfirmuar nga zëdhënësi i Forcave Mbrojtëse të Izraelit, Daniel...
  Bota/Rajoni13 Prill 2024
  Autoriteti Rregullator i Aviacionit Civil Jordanez ka njoftuar të shtunën se hapësira ajrore e vendit do të mbyllet përkohësisht për të gjithë...
  Lajme13 Prill 2024
  Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj së bashku me përfaqësues nga Komuna e Ferizajt, Policia e Kosovës, përfaqësues nga...
  Lajme13 Prill 2024
  Me qëllim të marrjes së propozimeve vërejtjeve dhe rekomandimeve, Komisioni parlamentar për media, mbajti në Pejë dëgjim publik për projektligjin për KPM-në....
  Lajme13 Prill 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar perseri pas vrasjes së Erona Coklit, 21-vjeçares, nga ish-bashkëshorti i saj në Ferizaj dje, në...
  Lajme13 Prill 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për Ballkanin Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka marrë pjesë në Forumin e Delfit në Greqi. Ai aty ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.