Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Parullat “Albin Zajednica” bëhen “Albin baba”

  FrontOnline
  26 Mars 2023

  Partia Socialdemokrate ka mbajtur protestë dje në Prishtinë kundër marrëveshjes së Ohrit, ndërsa ditë më parë kishin shkruar parulla në kryeqytet “Albin Zajednica”.

  Këto parulla kanë filluar të zhduken që sipas zyrtarëve të PSD-së parapa këtij veprimi qëndrojnë përkrahësit e Lëvizjes Vetëvendosje.

  Anëtari i PSD-së, Zgjim Hyseni ka reaguar pasi që disa parulla “Albin Zajednica” janë kthyer në “Albin baba”.

  Hyseni përmes një postimi në Facebook ka pyetur se çka mund të ndodhë më e shëmtuar se kjo, se sa me qenë në pushtet dhe me dalë me shkru anti-parulla.

  Ai tutje ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje u lind dhe u rritë kundër këtij procesi.

  Postimi i plotë:

  Dum baben, dum baben, deregje, degdisje. Prej marres 7 pashë nen tokë kisha hy…Çka mundet me t’ndodhë ma e shëmtume se kjo?! Me qenë n’pushtet edhe me e dalë me shkru anti-parrulla.

  Lëvizja lindi e u rrit kundër këtij procesi. Thuhej ktyneherë, Lëvizja do jetë opozitë e vetes në Qeveri. Se kështu demokracia, se ashtu dialektika…në fakt se ky është telosi që perfundon të krytë e njerit, te Njëshi.

  Qysh bahet që s’janë n’gjendje as me pyet “baben” pse po shkruhen këto parrulla. A ke ba naj faj o babë? Kallxo drejt babë, mos rrej. Tamam puna, me faktin që i thu babë, ai nuk rren.

  Ai trupëzon frymë, aktivisti është truprojë. Organizata është plotë sekretarë, plot hyzmeqarë. E kanë mbyllë njanin sy e janë marrë vesh që ështè mishërim, shembylltyrë, nuk e vërejnë as me qenë cullak.

  Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company
  Nga Rubrika
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...
  Lajme29 Maj 2023
  Kryetari i Leposaviqit, Lulzim Hetemi, ka mbetur i bllokuar brenda objektit të komunës. Sipas burimeve të Klankosova.tv Hetemi është duke u ruajtur...
  Lajme29 Maj 2023
  Gjatë së hënës, qindra huliganë serbë përdorën dhunë të pajustifikueshme gjatë protestes pranë komunës së Zveçanit në veri të Mitrovicës. Të paktën...
  Të tjera
  Lajme29 Maj 2023
  Për të martën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht gjatë orëve të pasditës dhe mbrëmjes, pritet të ketë...
  Lajme29 Maj 2023
  Pas përleshjeve në veri mes protestuesve serbë dhe forcave të KFOR-it, nën arrest po mbahen të paktën tre persona. Përmes burime nga...
  Lajme29 Maj 2023
  Ambasadori amerikan në Serbi, Christopher Hill, ka thënë se dialogu është e vetmja rrugë për të ecur përpara, duke i bërë thirrje...
  Lajme29 Maj 2023
  Ish-presidenti Fatmir Sejdiu ka thënë se shihet qartë që protestat në veri janë të dhunshme dhe të udhëhequra nga bandat e njohura...
  Lajme29 Maj 2023
  Ministria e Punëve të Jashtme e Austrisë i ka dënuar fuqishëm sulmet e dhunshme ndaj ushtarëve të KFOR-it, pjesëtarëve të EULEX-it dhe...
  Lajme29 Maj 2023
  Shefja e UNMIK-ut, Caroline Ziadeh, ka thënë se është e alarmuar nga dhuna në veri të Kosovës dhe veprimet e mëparshme gjatë...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.