[wp-story]

Lajme

Osmani takon zjarrfikësit, zotohet t’i adresojë çështjet e ngritura në buxhetin 2021

Osmani takon zjarrfikësit, zotohet t’i adresojë çështjet e ngritura në buxhetin 2021
19:20 | 20 Tetor 2020

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar sot me përfaqësues të Sindikatës se Zjarrfikësve të Kosovës, me të cilët ka biseduar kërkesat e zjarrfikësve, të cilat nuk janë adresuar prej vitesh të tëra.

Sindikata e Zjarrfikësve ka bërë të ditur se problemet e tyre janë akumuluar që moti, ndërkohë që kushtet e punës janë rënduar dhe statuti juridik i tyre ka mbetur i pazgjidhur.

Ata thanë se janë një kategori me nivel të lartë rreziku, por nuk kompensohen për ndërrimin e natës, sikurse as rrezikshmëri e as për shujta.

Nga ana e saj, kryetarja Osmani tha se buxhetin për vitin 2021 do të kërkojnë t`i adresojnë çështjet e ngritura, specifikisht mbi linjën buxhetore për zjarrfikësit.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera