[wp-story]

Kronika

Organizoi dasmë në oborrin e shtëpisë, arrestohet gjakovari

Organizoi dasmë në oborrin e shtëpisë, arrestohet gjakovari
11:47 | 31 Korrik 2020

Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës në fshatin Rogovë të Gjakovës, për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, raporton Express.

Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se i njëjti kishte organizuar dasmë në oborrin e shtëpisë së tij, ku kishin qenë të pranishëm rreth 50 persona.

“Fsh.Rogove, Gjakovë, 30.07.2020-21:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi qe i njëjti në oborrin e shtëpisë ka organizuar aheng familjar (dasem), ku kanë qenë të pranishëm rreth 50 persona. Pasi ahengu ishte ndërprerë, dasmoret janë shpërndarë ndërsa, me vendim te prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Bonus dhe Premium Kartela të cilat po i ofron Petrol Company, kartelat më të kërkuara nga klientët

Të tjera