Gjuha:
×
Etiketë: Dasmë
Bota/Rajoni30 Shtator 2020
Të shtunën në Schattdorf u mbajt një dasmë, në të cilën morën pjesë 131 persona. Të hënën, dasmorët morën lajmin se duhet të karantinohen pasi një nga mysafirët e dasmës ka rezultuar pozitiv me koronavirus....
Lajme21 Shtator 2020
Të hënën, në Gjykatën Themelore në Pejë, është deklaruar i pafajshëm i akuzuari për veprën penale ‘‘për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore sipas epidemisë’’, Ergjan Belegu. Ai akuzohet se në kohë të pandemisë kishe organizuar dasmë....
Kronika07 Shtator 2020
Edhe pse në kohë pandemie dhe me vendim të Qeverisë janë të ndaluara, një aheng familjar është mbajtur dje në fshatin Llukafc i Begut në Istog. Në këtë rast ka intervenuar Policia, ku ka arrestuar...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Vau i Dejës/Shkodër – Pronari i një restoranti është ndëshkuar me 3.000.000 lekë gjobë për shkak se në ambientin e restorantit të tij ishte organizuar një ceremoni festive në kundërshtim me Aktin Normativ, duke mos...
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Distancimi social është kryetema e ditës në gojën e autoriteteve shtetërore, ndërsa për t’ju dhënë mësim qytetarëve, nuk kanë lënë dasëm e organizim familjar por jo vetëm pa shkuar që të vendosin edhe gjoba që...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot 23 raste pozitivë me koronavirus në rrethin e Krujës gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa, një vatër e re infeksioni raportohet në Fushë-Krujë. Gjatë 24 orëve te fundit janë konfirmuar...
Bota/Rajoni09 Gusht 2020
Një lokal ka organizuar dasmë në fshatin Sallmone të Durrësit, pa iu përmbajtur rregullave të distancimit fizik, më ç’rast ka ndërhyre policia e shtetit e cila ka gjobitur pronarin e lokalit me 1.000.000 lekë Gjithashtu,...
Lajme07 Gusht 2020
Vendimi i Qeverisë për ndalimin e tubimeve, përfshirë këtu edhe ahengjet familjare private, nuk i ka ndaluar disa persona në fshatin Xërxë të Rahoovecit të organizojnë dasmë. Sinjalizuesit e Gazetës Sinjali kanë bërë të ditur...
Kronika31 Korrik 2020
Një person është arrestuar dje nga Policia e Kosovës në fshatin Rogovë të Gjakovës, për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, raporton Express. Përmes raportit 24 orësh, Policia ka bërë me dije se i njëjti...
Kronika30 Korrik 2020
Nuk pyesin as për virus, e as për distancë kur bëhet fjalë për dasma. E atëherë kur këngëtari kërkon që shoqëria e dhëndrit e nuses të jetë më aktive, rrethi i valles bëhet edhe më...
Lajme29 Korrik 2020
Përkundër vendimit të Qeverisë së Kosovës për t’i ndaluar të gjitha tubimet publike si dhe ahengjet familjare e ato private, në një restorant të Komunës së Gjakovës sonte është duke u mbajtur një dasmë, shkruan...
Bota/Rajoni23 Korrik 2020
Inspektorati i Tregut e ka mbyllë një restorant në Tetovë, pasi mbrëmë është mbajtur dasmë. Restoranti ka ndalesë për punë nga inspektorët, deri në miratimin e protokollit për mbajtjen e dasmave, përcjell Telegrafi Maqedoni. Inspektorët...
Kronika26 Qershor 2020
Përkundër thirrjeve të vazhdueshme, në Kosovë vazhdon të ketë grumbullime të njerëzve e madje edhe organizime dasmash. Një e tillë është mbajtur dje në Gllogoc, ku madje janë shkrepur edhe plumba. Policia njofton se në...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.