×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Nuk duan t’ia dinë për Coronavirus, shikoni ç’bëhet në plazhet e Anglisë (FOTO)

  FrontOnline
  25 Qershor 2020

  Duket se në Angli nuk duan t’ja dinë për Coronavirus, teksa pamjet që vijnë sot nga Mbretëria e Bashkuar janë të llahtarshme.

  Mijëra persona kanë mësyrë në plazhet e Anglisë duke harruar këshillat e ruajtjes nga Covid-19, pasi temperaturat shënuan ditën e dytë më të nxehtë të vitit.

  Forcat policore në mënyrë të dëshpëruar urdhëruan njerëzit për të qëndruar larg njëri-tjetrit apo për ta menduar dy herë këtë që po bënin, por pa rezultat.

  Sipas autoriteteve të zonës së Bournemouth, kaosi erdhi pasi një grumbull i madh njerëzish u sulën drejt së njëjtës zonë, dhe nuk preferonin të shpërndaheshin.

  Në terren kanë shkuar më shumë patrulla policie për t’i bindur turmat e njerëzve që refuzojnë të kthehen në shtëpi.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Kryesia e Bashkimit Demokratik për Integrim mbajti takim të jashtëzakonshëm në selinë në Tetovë. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti thotë se LSDM...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...
  Sport18 Maj 2024
  Ish sulmuesi i Arsenalit dhe Manchester Unitedit Robin van Persie ka marrë pozitën e trajnerit të skuadrës holandeze SC Heerenveen, duke nënshkruar...
  Lajme18 Maj 2024
  Në Objektin e Qeverisë, Kryeministri Albin Kurti dhe ministri i Financave, Hekuran Murati sot morën pjesë në konferencën për shënimin e fillimit...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, ka dhënë një njoftim zyrtar për megaoperacionin që goditi grupet kriminale në disa...
  Lajme18 Maj 2024
  Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Elmi Reçica komentoi deklaratën e presidentës Osmani se anëtarësimi i Kosovës në KIE mbetet vetëm çështje...
  Lajme18 Maj 2024
  Kryetari i Gjilanit nga radhët e Vetëvendosjes, Alban Hyseni, bashkë me deputetin e kësaj partie, Luan Aliu, kanë shkuar për vizitë te...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.