×
 • Lajme
 • Kronika
 • Kronika

  Një punëtor rrëzohet nga skelet në Ferizaj, lëndohet rëndë

  FrontOnline
  25 Korrik 2020

  Një punëtor dje është rrëzuar nga skelet gjersa ishte duke punuar në fshatin Bibaj, të Ferizajt.

  Sipas raportit të Policisë, viktima ka marrë lëndime të rënda dhe është duke u trajtuar në QKUK.

  “Fsh. Bibaj, Ferizaj 24.07.2020 – 14:55. Viktima mashkull kosovar punëtor i një firme private, është dërguar në emergjencën e Ferizajt pasi që i njëjti ishte rrëzuar nga skelet ku ishte duke punuar. Viktima ka pësuar lëndime të rënda dhe është dërguar ë QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Njësitet përkatëse janë duke hetuar rastin”, thuhet në njoftim.

  Njoftimet nga KEDS, vendet që do të mbesin nesër pa rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Pas takimeve të ndara, në Bruksel po zhvillohet takimi i përbashkët mes ekspertëve financiarë të Kosovës dhe Serbisë, nën ndërmjetësimin e emisarit...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në rrugën “Rexhep Bislimi” në Ferizaj, Policia ka gjobitur shoferin për tejkalim në vijë të plotë. Policia ka arritur që ta identifikojë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se arsyeja pse s’ka mundur të marrë pjesë në mbledhjen e...
  Të tjera
  Lajme27 Shkurt 2024
  Kuvendi i Komunës së Prishtinës sot mban mbledhje të jashtëzakonshme për shkarkimin e kryesuesit të Kuvendit, Pëllumb Bajçinovci. Karrigen e kësaj pozite, Front...
  Vip27 Shkurt 2024
  Aktori i “Sex and the City”, Eddie Driscoll, ka vdekur në moshën 60-vjeçare pas një beteje me kancerin. Eddie Driscoll luajti në...
  Sport27 Shkurt 2024
  Roma ka marrë fitoren e pestë në gjashtë ndeshjet e fundit në Serie A që po udhëheqet nga Daniele De Rossi. Legjenda...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani është duke qëndruar aktualisht në Doha të Katarit. Ajo përmes një postimi në Facebook, ka thënë se...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se në vazhdimësi është punuar për përballjen me krizën energjetike dhe se masat e ndërmarra...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Në Bruksel kanë përfunduar takimet e ndara mes emisarit të Bashkimit Evropian, Mirosllav Lajçak, dhe delegacioneve të Kosovës dhe Serbisë, lidhur me...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.