Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nisma kërkon të mos politizohet rruga Deçan-Plavë

  FrontOnline
  15 Gusht 2020

  Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, shprehet e shqetësuar me situatën e fundit në Deçan, dhe ndërprerjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë.

  Dega e Nisma Socialdemokrate në Deçan, kërkon reflektim nga ana e faktorit ndërkombëtare në Kosovë, dhe në të njëjtën kohë ju benën thirrje që të mos bien preh e politikave dyfytyrëshe të Janjiçit.

  ”Ne ju bëjmë thirrje pushtetit vendor në Deçan, që të vazhdoj punimet në rrugën Deçan-Plavë, sepse ky segment është i një rëndësie te veçante, jo vetëm për Kosovën e Malin e Zi, por për gjithë rajonin e Ballkanit. Ne, dënojmë gjuhën urrejtëse të përfaqësuesit të Manastirit të Deçanit, Sava Janjiç, i cili me gjuhën dhe veprimet e tija, është duke e dëmtuar rendë situatën e sigurisë dhe atë të përgjithshme në Komunën e Deçanit”, thuhet në reagim.

  Për Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, politizimi i rrugës Deçan-Plavë, është i papranueshëm. Rruga Deçan-Plavë, përveç që është e rëndësishme për gjithë rajonin e Ballkanit, ajo ka një rendësi të madhe edhe për zhvillimin ekonomik të Komunës së Deçanit.

  ”Ne, kërkojmë që rruga Deçan-Plavë, të vazhdoj të ndërtohet dhe i bëjmë thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës, që të shtoj fondet për investime dhe kryerjen e këtij projekti”, thuhet në reagim.

  Reagimi i plotë:

  REAGIM: NISMA SOCIALDEMOKRATE NË DEÇAN: MOS TË POLITIZOHET RRUGA DEÇAN-PLAVË, AJO DUHET TË NDËRTOHET

  Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, shprehet e shqetësuar me situatën e fundit në Deçan, dhe ndërprerjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë.
  Ne ju bëjmë thirrje pushtetit vendor në Deçan, që të vazhdoj punimet në rrugën Deçan-Plavë, sepse ky segment është i një rëndësie te veçante, jo vetëm për Kosovën e Malin e Zi, por për gjithë rajonin e Ballkanit.
  Në, dënojmë gjuhën urrejtëse të përfaqësuesit të Manastirit të Deçanit, Sava Janjiç, i cili me gjuhën dhe veprimet e tija, është duke e dëmtuar rendë situatën e sigurisë dhe atë të përgjithshme në Komunën e Deçanit.
  Dega e Nisma Socialdemokrate në Deçan, kërkon reflektim nga ana e faktorit ndërkombëtare në Kosovë, dhe në të njëjtën kohë ju benën thirrje që të mos bien preh e politikave dyfytyrëshe të Janjiçit.
  Për Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, politizimi i rrugës Deçan-Plavë, është i papranueshëm. Rruga Deçan-Plavë, përveç që është e rëndësishme për gjithë rajonin e Ballkanit, ajo ka një rendësi të madhe edhe për zhvillimin ekonomik të Komunës së Deçanit.
  Ne, kërkojmë që rruga Deçan-Plavë, të vazhdoj të ndërtohet dhe i bejme thirrje Qeverisë së Republikës së Kosovës, që të shtoj fondet për investime dhe kryerjen e këtij projekti.

  Nisma Socialdemokrate dega në Deçan
  Zyra për Informim

  Deçan me 15 gusht 2020.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.