×
Etiketë: NISMA
Lajme25 Shtator 2020
NISMA Socialdemokrate me shqetësim ka ndjekur zhvillimet e sotme në selinë e OVL të UÇK-së dhe shprehë mospajtimin e saj për mënyrën e trajtimit të udhëheqësve të OVL- UÇK-së në selinë e saj. Që nga...
Lajme22 Shtator 2020
NISMA Socialdemokrate në fillim të tetorit pritet të fillojë procesin për zgjedhjet e brendshme, shkruan Front Online. Ky vendim është marre sot në mbledhjen e partisë së tyre, ku u diskutua edhe për pranimin e...
Lajme19 Shtator 2020
Ish-zv.ministri në Ministrinë e Punëve të Brendshme nga radhët e Nismës, Isa Xhemajlaj, ia ka atribuar deputetit të VV-së, Rexhep Selimit meritat për aksionin e mbrëmshëm në Karaçevë të Kamenicës. Kështu ka shkruar vetë Xhemajlaj...
Lajme28 Gusht 2020
Në mbledhjen e sotme të Qeverisë është aprovuar nisma për negocimin e marrëveshjes për eliminimin e tatimit të dyfishtë dhe parandalimin e evazionit fiskal lidhur me tatimin në të hyra dhe kapital ndërmjet Kosovës dhe...
Lajme18 Gusht 2020
NISMA Socialdemokrate, Dega në Prizren ka kritikuar qeverisjen e Lëvizjes Vetëvendosje në këtë komunë. Partia e Fatmir Limajt, thotë se në krye të arsimit prizrenas, është vendosur një “analfabete funksionalë” e cila siç thotë me...
Lajme15 Gusht 2020
Nisma Socialdemokrate dega në Deçan, shprehet e shqetësuar me situatën e fundit në Deçan, dhe ndërprerjen e punimeve në rrugën Deçan-Plavë. Dega e Nisma Socialdemokrate në Deçan, kërkon reflektim nga ana e faktorit ndërkombëtare në...
Lajme12 Gusht 2020
Ish-kryeministri i Kosovës dhe kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj sot pas mbledhjes së kryesisë së partisë ka shpallur kandidaturën për president të ardhshëm të Kosovës. Lidhur me zgjedhjen e tij president,...
Ekonomi11 Gusht 2020
Në formularët e deklarimit të pasurisë të Agjencisë Kosovare Kundër Korrupsionit figurojnë emrat e dy deputetëve të Nismës për Kosovë, përkatësisht kryetarit Fatmir Limaj dhe ish-ministrit Endrit Shala, ndonëse ky subjekt politik i ka tre...
Lajme10 Gusht 2020
Haxhi Shala, deputet i Kuvendit të Kosovës ka thënë sot në emisionin Frontal se partia të cilës i takonte do të ketë shumë vështirësi në zgjedhjet e ardhshme kur do që ato mbahen. Gjatë bisedës...
Lajme10 Gusht 2020
Nisma Socialdemokrate ka shfaqur besimin karshi shefit të qeverisë, Avdullah Hoti për dialogun me Serbinë. Ani pse zëvendëskryeministrja Albulena Balaj-Halimaj nuk ishte pjesë e takimit të fundit kokë më kokë me presidentin e Serbisë, Aleksandër...
Lajme10 Gusht 2020
Zyrtari i Nismës, Granit Shala e ka marrë detyrën e Asamblistit në Kuvendin Komunal të Prishtinës. Shala përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se ka ka bërë betimin, derisa është zotuar se...
Lajme07 Gusht 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi thotë se Ligji për Mbrojtjen e Vlerave të Luftës së UÇK-së është e sponsorizuar nga Partia Demokratike e Kosovës, duke theksuar se UÇK-ja nuk ka nevojë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.