×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Në Shkup 1.931 raste aktive me coronavirus

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Ministria e Shëndetësisë njoftoi se numri i të infektuarve në vend është 3.393 dhe më shumë se gjysma prej tyre, apo 1.931 janë në Shkup.

  Më së shumti raste aktive ka në Komunën e Çairit ku janë regjistruar 421 raste. Pas Çairit vinë Gazi Baba me 151 raste, Aerodromi me 147 raste aktive.

  Sipas të dhënave të MSH-së, Butelli ka 137 raste, Komuna Qendër 127, Karposhti 128, Saraj 139, Kisella Voda 109, Gjorçe Petrov 86, Studeniçan 95, Shuto Orizare 73, Haraçinë 54, Ilindeni 30, Petroveci 18, Çuçer Sandeva 16 dhe Sopishte 12.

  Në MINIMAX kanë filluar zbritjet finale me çmime fikse 2€, 5€, 7€, 9€
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Gjykatësja federale e qarkut Aileen Cannon ka hedhur poshtë çështjen e dokumenteve të klasifikuara kundër Donald Trump, raporton CNN. Në një vendim...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Një alarm i kuq është në fuqi për të gjithë Kroacinë, pasi vendi vazhdon të përkeqësohet nga një valë e të nxehtit,...
  Bota/Rajoni15 Korrik 2024
  Pushimet në Jug këtë vit janë më të shtrenjta se asnjëherë. Vlora, Saranda dhe zonat përreth tyre po përballen me një rritje...
  Të tjera
  Lajme15 Korrik 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Jonathan Hargreaves, me...
  Lajme15 Korrik 2024
  Forcat e Armatosura Shqiptare do të marrin një ndihmë prej 13 milionë eurosh nga Bashkimi Europian. Këshilli Europian e ka miratuar sot...
  Lajme15 Korrik 2024
  Ministria e Drejtësisë i ka publikuar vendimet për emërimin e 100 noterëve të rinj të cilët janë përzgjedhur përmes dy proceseve, atij...
  Lifestyle15 Korrik 2024
  Kur vjen puna te humbja e peshës, terma të tilla si “kalori të pakta”, “zero kalori” dhe “prerja e kalorive” janë hedhur...
  Lajme15 Korrik 2024
  Një top ofertë të pa parë deri më tash ka lansuar kompania numër një për turizëm në Kosovë Sharr Travel për në...
  Lajme15 Korrik 2024
  Kurti takohet me drejtoren e NDI, ZKM: Diskutuan për zhvillimet në vend dhe në botë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.