×
 • Kronika
 • Kronika

  Në Komoran, çifti kapet me mbi 2 kilogramë marihunë në veturë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Është arrestuar një çift, pasi që në veturën e tyre janë gjetur mbi 2 kilogramë marihuanë.

  Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë arrestuar dy persona për veprën “blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”.

  Sipas policisë deri te arrestimi i tyre ka ardhur pasi që të dielën në ora 23:30 në Komoran është ndaluar vetura e tipit “Golf 4”, me targa vendore dhe gjatë kontrollit në bagazhin e veturës janë gjetur dhe sekuestruar 2.125 kilogramë substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë.

  “Është njoftuar prokurori i shtetit dhe GJPP me urdhër verbal të së cilit është kontrolluar banesa (me qira) e të dyshuarit në rrugën C në Prishtinë, ku gjatë kontrollit janë gjetur dhe sekuestruar një peshore digjitale dhe një foli e cila shërbente për mbështjelljen dhe mbajtjen e narkotikëve, gjithashtu është sekuestruar edhe vetura Golf 4 me targa vendore dhe dy telefona”, thuhet në njoftim.

  Pas intervistimit të dyshuarit, një femër dhe mashkull me vendim të prokurorit dërgohen në mbajtje për 48 orë.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Kronika27 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar shoferin që drejtoi veturën me shpejtësi prej 222 km/h dhe të njëjtin e ka...
  Kronika27 Maj 2024
  Një përleshje ka ndodhur javën e kaluar më 22 maj në fshatin Gjonaj të Hasit, ku është përdorur edhe arma e zjarrit....
  Kronika27 Maj 2024
  Gjykata Themelore në Pejë e ka dënuar me 25 vite burgim Urim Hyseni, i cili akuzohej për vrasjen e nënës së tij...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...
  Lajme28 Maj 2024
  “Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa...
  Lajme28 Maj 2024
  Kryesuesi i Kuvendit Komunal të Mitrovicës së Veriut, Nexhat Ugljanin, ka folur për FrontOnline për punën një vjeçare të kryetarëve të komunave veriore...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.