Bota/Rajoni

Ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi

Ndërtesa më e lartë në botë vishet kuq e zi
23:00 | 28 Nëntor 2022

Ndërtesa më e lartë në botë, Burj Khalifa, në Dubai ka marrë ngjyrat e flamurin kuq e zi.

Në këtë ndërtesë që ndodhet në Dubai është shfaqur flamuri i kombëtar shqiptar, me prapavijë të kuqe dhe me shiponjën e zezë dykrenare në mes.

Burj Khalifa është është 829.8 metra e lartë.

Videon ku flamuri kombëtar ndriçon në qiellin e errët të Dubait e ka publikuar kryeministri shqiptar, Edi Rama.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera