×
 • Lajme
 • Lajme

  Mustafa: Fatmir Rexhepi më befasoi, nuk prisja që të votonte kundër Hotit

  FrontOnline
  16 Qershor 2020

  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka folur për mos votimin e Qeverisë Hoti nga disa deputetët të partisë së tij.

  Mustafa ka thënë se e ka ditur qëndrimin e Vjosa Osmanit, por edhe të Haxhi Avdylit, por thotë se është befasuar nga Fatmir Rexhepi, i cili sipas tij i kishte thënë se do ta votojë Qeverinë Hoti.

  Mustafa ka thënë se deputetët e LDK-së që nuk votuan Hotin, kanë bërë gabim, ndërsa thotë se i ka mbetur hatri në Fatmir Rexhepin të cilin e ka bashkëpunëtorë prej 30 vjetësh.

  I pari i LDK-së ka thënë se asnjëherë nuk ka bërë presion mbi deputetët që të votojnë për ose kundër një qeverie, ndërsa ka shtuar se Thaçi nuk e ka ditur.

  Ai nuk llogarit që Thaçi e ka ndihmuar formimin e Qeverisë Hoti, pasi që shton se ai nuk e ka ditur se nuk janë votat për Hotin.

  KEDS njofton për punime në rrjet, në këto komuna do ketë ndërprerje të rrymës
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.