Lajme

Ministria e Jashtme ndriçon flamurin e Gjermanisë dhe të BE-së në objektin e saj

Ministria e Jashtme ndriçon flamurin e Gjermanisë dhe të BE-së në objektin e saj
23:26 | 01 Korrik 2020

Gjermania do të kryesojë Presidencën e Këshillit të Bashkimit Evropian.

Padyshim se lajmin për kryesimin e KE-së nga Gjermania mjaftë mirë e kanë pritur edhe në Kosovë.

Madje sonte në nder të Gjermanisë, ka ndryshuar edhe pamja e objektit të ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Ministrja që drejton këto ministri, Meliza Haradinaj-Stublla ka publikuar një fotografi ku shihet flamuri i Gjermanisë dhe ai i Bashkimit Evropian, në objektin e ministrisë.

Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera

Të tjera