[wp-story]

Lajme

Ministri Mass: Gjermania përkrah liberalizimin e vizave, ndryshimi i kufijve temë e rrezikshme

Ministri Mass: Gjermania përkrah liberalizimin e vizave, ndryshimi i kufijve temë e rrezikshme
16:32 | 22 Prill 2021

Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Heiko Mass, po qëndron për vizitë në Prishtinë.

Ai ka zhvilluar një takim me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani.

Pas takimit me të, kryediplomati gjerman, e bëri të qartë se tema e kufijve të rinj është temë e rrezikshme.

Dialogu sipas tij duhet të vazhdojë.

“Zonja presidente, një pengesë raporti në mes të Kosovës dhe Serbisë. Mbështetja jonë e vazhdueshme është për dialogu për noramlizim të raporteve”, tha ai.

I njëjti po ashtu ka theksuar se Gjermania përkrah liberalizimin e vizave për kosovarët.

“Qëndrimi i Gjermanisë është i qartë, se Kosova ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizim të vizave”, tregoi ai.

Petrol Company në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhuron pako ushqimore per familjet nevojtare në qytetin e Vitisë

Të tjera