×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mësuesja që urrente drogat vdes pasi merr kokainë për herë të parë

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Një mësuese që ishte haptazi kundër drogave, ka vdekur në Britani pasi provoi për herë të parë kokainë pas një sesioni pijesh alkoolike, thanë hetuesit.

  35 vjeçarja Hannah McGurdy, prej vitesh i shprehte miqve e familjarëve ndjenjat e saj negative ndaj drogave.

  Por të afërmit vërejtën një ndryshim te mesuesja-asistente pasi nisi një marrdhënie lesbike me një të njohur, pas ndarjes nga burri vitin e kaluar.

  Në janar pas një mbremjeje me pije alkoolike me miqtë në shtëpinë e saj në Manchester, ata e vunë në krevat dhe e lanë aty që të kalonte sikletin me gjumë, raporton TCH.

  Por 13 orë më vonë ata e gjetën të vdekur. Testimet tregonin se ajo kishte pije dhe droga në trupin e saj.

  Burri i saj, kopshtari Liam tha për hetuesit: “Kam qenë i martuar me Hannah për 12 vjet dhe ajo nuk merrte kurrë droga, ishte kundër tyre”.

  I pyetur për sjelljen e saj ai tha: “E shihja që nganjëherë nuk ishte vetëvetja por me sa di po bënte një punë të shkëlqyer si nënë”.

  Testet e toksikologjisë tregonin se Hannah kishte nivel të lartë alkooli në gjak dhe nivel të ulët kokaine.

  Mjeku ligjor Chris Morris arriti në konkluzionin se vdekja Hannah kishte lidhje me drogat dhe pijen.

  Edhe një storie suksesi – PRINCE CAFFE lidh marrëveshje bashkëpunimi me kompaninë më të madhe në Kroaci të shitjes me…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka thënë se ka vërtetë rëndësi shkatërrimi i objektivave ruse në rajonet kufitare. Ai është shprehur se janë...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.