[wp-story]

Sport

Messi në qendër të skandalit: Organizoi aheng në mes të pandemisë, policia përgatit sanksione

Messi në qendër të skandalit: Organizoi aheng në mes të pandemisë, policia përgatit sanksione
12:17 | 04 Maj 2021

Skandal i madh në Spanjë, raporton FrontOnline.

Një hetim ka nisur ndaj yllit të Barcelonës, Lionel Messi, pasi ai organizoi një aheng duke shkelur masat anti-COVID.

Argjentinasi u tubua me bashkëlojtarët e tij në oborrin e tij dhe policia ka dhënë dënim të ashpër për të.

Në Spanjë është e ndaluar të tubohen më shumë se gjashtë persona që nuk janë nga e njejta familje.

Pavarësisht kësaj, klubi i Barcelonës i ka dalur në mbrojtje futbollistëve të skuadrës.

“Futbollistët tanë kalojnë shumë kohë së bashku çdo ditë dhe shpesh në një distancë të afërt. Rregullat anti-COVID u respektuan kështu që gjithçka ishte në rregull./FrontOnline/

Comodita nis 35 kontejnerë me dyshekë për në SHBA

Të tjera