×
 • Lajme
 • Lajme

  Mërgatës i bëhet thirrje të mos rezervojë bileta pa u njoftuar nga institucionet e Kosovës

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Tashmë e sa ditë flurimet janë anuluar shkak i pandemisë COVID-19, por mërgata po kërkon lejimin e tyre për ta vizituar Kosovën.

  Së fundmi, ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kërkuar nga mërgata të mos rezervojnë bileta, pasi mund të keqpërdoren.

  Kjo deklaratë erdhi në bazë të asaj qe ende nuk ka vendim për lejimin e linjave ajore.

  “Ne si Ministri nuk kemi të bëjmë me çështjen e fluturimeve, por derisa nuk ka një njoftim për ndryshim të vendimit për lejimin e fluturimeve, shitja e biletave të mos bëhet dhe të mos keqpërdoret mërgata”, ka thënë ministri”, tha Zemaj.

  Këto komente ai i bëri gjatë raportimit në Komisionin për Shëndetësi, ku tregoi më shumë rreth menaxhimit të pandemisë.

  Kosova javën e fundit ka shënuar raste rekorde të të infektuarve me koronavirus për të ndikuar në një mundësi të mbingarkimit të Klinikës Infektive dhe daljes së gjendjes jashtë kotrollit, sipas Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik.

  Po vjen “Cyber ZERO” eventi që jep përgjigje për çdo lloj kërcënimi online
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.