×
 • Lajme
 • Lajme

  Menaxhimi i situatës me COVID-19, Zemaj raporton para Komisionit për Shëndetësi

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot të do të raportoj para Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale, lidhur me menaxhimin e situatës me coronavirus.

  Mbledhja e këtij komisioni do të mbahet në orën 10:00 në Kuvendin e Kosovës.

  Kujtojmë se pas lehtësimit të masave, ditët e fundit ka pasur rritje të rasteve me COVID-19 në vend.

  Mbrëmë u konfirmuan edhe 83 raste të reja duke quar në 1 mijë e 916 numrin e të prekurve me virus në vend.

  “Frika ime është përballja me publikun”, thotë banori/banorja i/e 12-të i/e BBVK
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, e konsideron si hakmarrje të Serbisë ndalimin e udhëtarëve të mërkurën në pikëkalimet kufitare në Serbi. Kjo,...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar Betejën dhe masakrat e Marecit në përvjetorin e saj. Haradinaj...
  Kronika18 Prill 2024
  72 aksidente kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 21 prej tyre kanë qenë me të lënduar dhe 51...
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës, Ahmet Ismaili, është pritur në Departamentin e Thesarit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, bashkë me...
  Kronika18 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Fushë Kosovë pasi që i njëjti më 10 prill dyshohet se kishte sulmuar një person të cilit...
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të...
  Kronika18 Prill 2024
  Një person është arrestuar në Podujevë pasi që i njëjti pas një zënke që kishte pasur me viktimën mashkull kosovare, dyshohet se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.