×
 • Lajme
 • Lajme

  Me birra e mish, Limaj shtron ndejën me miq, “harron” koronavirusin

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, duket se ka harruar se Kosova dhe e gjithë bota në përgjithësi është duke u përballur me pandeminë COVID-19.

  Përkundër rekomandimeve të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës për mbajtjen e maskave dhe distancën fizike, si dhe shmangien e tubimeve, Limaj është mbledhur me miq të tij në një ndejë.

  Në disa fotografi të postuara në Facebook, shihet lideri i Nismës nën shoqërinë e 13 personave të tjerë, asnjëri me maskë dhe të “ngjitur” me njëri tjetrin, teksa tavolina shihet e mbushur me mish e birra.

  Kjo nuk është hera e parë që politikanët në Kosovë shkelin rekomandimet e IKSHK-së, derisa koronavirusi ka prekur disa prej tyre.

  Sponsori gjeneral i PRINCE CAFFE Superligës, shpërblen mbretërit e basketbollit për edicionin 2022/23
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas ndalimit të disa pjesëtarëve të Policisë së Kosovës nga Serbia....
  Lajme18 Prill 2024
  Ka përfunduar takimi në mes të emisarit special të Bashkimit Evropian në dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, dhe kryenegociatorin e Serbisë, Petar Petkoviq....
  Lajme18 Prill 2024
  Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Viti ka shënuar Ditën Evropiane të të Drejtave të Pacientit, me një aktivitet simbolik. Me këtë...
  Të tjera
  Vip18 Prill 2024
  Mesazhe të bukura dhe pozitive nga fansat,kanë lumturuar sot banorët e BBVIP. Heidi ishte një prej tyre. Njëri prej fansave të saj,...
  Lajme18 Prill 2024
  Qeveria e Kosovës në mbledhje të mbajtur të enjten ka miratuar Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes së Kredisë në mes të Republikës...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, është takuar të enjten me presidenten e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmanin dhe pas pak...
  Lajme18 Prill 2024
  Ish-kryeministri shqiptar i Malit të Zi, Dritan Abazoviq është takuar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christophet Hill....
  Lajme18 Prill 2024
  Prokuroria Themelore e Prishtinës ka paraqitur kërkesën për caktimin e masës së paraburgimit për njërin nga administratorët e grupit “Albkings”, i cili...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku tha sot se LDK ka formuar 21 departamente, ndërkaq në takimin me anëtarët e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.