×
Etiketë: koronavirusin
Bota/Rajoni27 Shtator 2020
Në mbarë botën, numri i viktimave nga koronavirusi mund të arrijë deri në 2 milionë, së paku deri në gjetjen e një vaksine kundër Covid-19. Ky është paralajmërimi më i fundit i Organizatës Botërore të...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Çfarë mendon një nga ekspertët më të njohur gjermanë për Coronën, për teoritë e çuditshme konspirative dhe tezat e teoricienëve konspirativë dhe kundërshtarëve të vaksinës? Virusi nuk është aspak i rrezikshëm! Industria farmaceutike dëshiron të...
Lajme21 Shtator 2020
Nga Gjermania në Kosovë do të vijnë një ekip i ekspertëve që të ndihmojnë për luftimin e pandemisë. “Nesër në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) do të mbahet ceremonia e pritjes së...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Ka ende shumë paqartësi në lidhje me rolin e fëmijëve në përhapjen e koronavirusit, kjo sepse shkollatdhe kopshtet kanë qenë të mbyllura prej kohësh. Por tani me hapjen e tyre ka edhe raporte të reja....
Bota/Rajoni06 Shtator 2020
Një virolog gjerman ka paralajmëruar se njerëzit duhet të mësohen të bashkëjetojnë me koronavirusin edhe 3 vite të tjerë. Profesori Hendrik Streeck tha se publiku do të dëgjojë shpesh për shtim rastesh në zona të...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Presidenti Donald Trump është i gatshëm të nënshkruajë një paketë lehtësuese ndaj pasojave të koronavirusit prej 1.3 trilionë dollarësh, njoftoi të premten një ndihmës i lartë i tij, por kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy...
Lajme26 Gusht 2020
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, njofton se është shëruar nga koronavirusi. Lladrovci tha se nuk ishte e lehtë mundja e këtij virusi. Ai ka falenderuar mejkët për kudjesin ndaj tij. Postimi i tij i plotë:...
Bota/Rajoni22 Gusht 2020
Derisa institucionet kompetente të Kosovës janë duke vendosur për kthimin e nxënësve në shkolla, për vitin e ri shkollor, që nis në shtator, shtrohet pyetja se sa është i sigurt kthimi i nxënësve në bankat...
Lajme19 Gusht 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka folur rreth paralajmërimeve të Serbisë për të hapur një laborator për testet PCR në veri. Ai në emisionin DebatPlus të TV Dukagjinit ka thënë se menaxhimi i pandemisë nuk...
Lajme19 Gusht 2020
Internisti dhe Nefrologu nga komuna e Vitisë, Feti Hetemi, i infektuar me COVID-19, ka ndërruar jetë në orët e para të mëngjesit të sotëm. Doktor Hetemi nuk arriti t’ia dalë në betejën me koronavirusin, në...
Lajme16 Gusht 2020
Si është të jesh me COVID? Kjo është pyetja që njerëzit iu bëjnë atyre që kanë rezultuar pozitiv me koronavirusin e ri. Më shumë se kuriozë, duan të dinë nëse simptomat e njëjta i kanë...
Lajme15 Gusht 2020
Nëntë persona kanë vdekur nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar totalin e vdekjeve në 390. Derisa 145 raste kanë rezultuar si pozitive nga 451 mostrat e marra të IKSHPK-së. Të shëruar...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Shkencëtarët që janë të angazhuar për ta këshilluar qeverinë britanike kanë thënë se sëmundja Covid-19 do të përhapet më shumë gjatë dimrit dhe tualetet publike janë ndër vendet më të rrezikshme ku njerëzit mund të...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.