Lajme

Mbi 3300 raste me Covid-19 janë aktive në Kosovë

Mbi 3300 raste me Covid-19 janë aktive në Kosovë
09:01 | 29 Korrik 2020

Kosova po përballet me numër të madh të rasteve me Covid-19. Po ashtu edhe me numrin e vdekjeve.

Që nga marsi kur edhe u shënuar rastet e para, janë gjithsej 7.652 raste nga 35.121 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me gjithsej 192 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 4.129 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.331.

Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi

Të tjera