Bota/Rajoni

Maqedoni: 74 raste të reja brenda 24 orëve

Maqedoni: 74 raste të reja brenda 24 orëve
16:28 | 30 Korrik 2021

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit nga 4.582 testime janë regjistruar 74 raste të reja me coronavirus.

Prej rasteve të reja 16 janë në Shkup, 15 Tetovë, Kumanovë 8, Gostivar 7, Manastir 6, Kërçovë 5, Dibër 4, Strumicë 3, Prilep, Shtip dhe Sveti Nikole 2, Ohër, Gjevgjeli, Radovish dhe Berovë nga 1 rast.

Po ashtu janë regjistruar edhe 17 pacientë të shëruar dhe dy të vdekur nga Shkupi dhe nga Kërçova.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni me coronavirus janë diagnostifikuar gjithsej 156.299 pacientë me coronavirus, ku 150.350 pacientë janë shëruar dhe 5.493 kanë humbur jetën. Numri i rasteve aktive është 456.

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera