Sport

Madhështore: Boksieri nga Kosova “demolon” serbin në ring, shpallet kampion i Ballkanit

Madhështore: Boksieri nga Kosova “demolon” serbin në ring, shpallet kampion i Ballkanit
17:18 | 09 Maj 2021

Bashkim Bajoku e ka rejgistruar një fitore të jashtëzakonshme në pasditën e sotme.

Boksieri nga Kosova është shpallur kampion i Ballkanit në boksin amator, shkruan FrontOnline.

Në kategorinë deri në 52 kilogramë, Bajoku e ka mposhtur boksierin nga Serbia, Rade Joksimoviq.

Ndeshjen ndaj boksierit serb, Bajoku e fitoi me rezultat të thellë, 5:0./FrontOnline/

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera