×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Macron: Do të ndërmarrim një rrugë të re me një ekip të ri

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Presidenti francez Emmanuel Macron tha sot, në një intervistë me shtypin rajonal, se ai kishte për qëllim të përcaktonte një rrugë të re me një ekip të ri, duke konfirmuar në mënyrë jo të drejtpërdrejtë një riorganizim të kabinetit, i pritur në ditët e ardhshme.

  “Do të më duhet të bëj zgjedhje për të ndërmarrë rrugën e re. Duhen zbatuar qëllime të reja për pavarësinë, rindërtimin, pajtimin dhe metodat e reja. Pas tyre do të jetë një ekip i ri”, tha presidenti.

  Megjithatë, Macron nuk dha sqarime nëse kryeministri, Edouard Philippe, i cili ka qenë në detyrë që nga zgjedhja e tij në vitin 2017, do të qëndrojë në krye të kësaj qeverie të re.

  KEDS: Erërat dhe reshjet e borës shkaktojnë dëme në rrjetin elektrik, disa zona mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës (SBU) raportohet se ka arrestuar një burrë në Kharkiv i dyshuar se ka ndihmuar sulmet ajrore ruse...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  SPB Tetovë njofton se është denoncuar një rast i shkeljes së heshtjes zgjedhore për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut. Një 19-vjeçar...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg, ka siguruar se nuk ka aspak plane për të zgjeruar programin e përbashkët të sigurisë...
  Bota/Rajoni23 Prill 2024
  Në Serbi po qëndron për një vizitë Drejtori për Ballkanin Perëndimor në Ministrinë e Jashtme të Gjermanisë, Michael Reiffenstuel. Në kuadër të...
  Lajme23 Prill 2024
  Lutfi Haziri, nënkryetari i LDK-së në një prononcim për Front Online ka folur lidhur me raportin e DASH-it, ku thuhet se Kosova...
  Vip23 Prill 2024
  Vittoria Ceretti dukej sensacionale në një sërë fotografish nga arratisja e saj ekzotike të hënën. Modelja italiane, 25 vjeçe, e cila është...
  Lajme23 Prill 2024
  Në cilësinë e Koordinatores Kombëtare kundër dhunës në familje, dhunës ndaj grave dhe dhunës me bazë gjinore, javën e kaluar, ministrja e...
  Lajme23 Prill 2024
  Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës, Vlora Çitaku, ka thënë se procesi i votimeve në veri për shkarkimin e katër kryetarëve aktualë,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.