×
 • Lajme
 • Lajme

  Lajm i rëndë, vdes në moshë të re punonjësi i RTK-së

  FrontOnline
  03 Korrik 2020

  Ka ndërruar jetë punëtori i Radio Televizionit të Kosovës, Burim Mirena.

  Lajmin e kanë konfirmuar familjarët dhe sindikata e punëtorëve të televizionit publik.

  Përmes një njoftimi, nga sindikata e RTK’së, kanë deklaruar se Mirena ishte një profesionist i dalluar.

  “Sindikata e Pavarur e RTK-së, me pikëllim e dhimbje të thellë ka marrë lajmin pë ikjen e parakohshme nga jeta të kolegut tonë Burim Mirena. Burimi, përveç që ishte një profesionist i dalluar në njësinë e Titrimit dhe TI-së, ai ishte edhe një shok i dashur për stafin e RTK-së, gjë që e bën shumë më të madhe dhimbjen për ndarjen e tij nga ne. Sindikata, u shpreh ngushëllime familjarëve, kolegëve dhe miqve, për humbjen e të dashurit të tyre”, thuhet në njoftim.

  Familjarët në anën tjetër kanë bërë të ditur se varrimi do të bëhet sot në ora 14:00.

  “Ju njoftojmë se pas një sëmundjeje ndërroi jetë, vëllau jonë(djali i axhës) Burim J. Mirena.Për shkak të situatës me pandeminë, ceremonia mortore do bëhet nën prezencën e familjarëve, varrimi do bëhet sot me datën 03.07.2020 ne ora 14:00, ne varrezat e fshatit Hade. Me pikëllim të thellë, Familja Mirena”, thuhet në njoftim.

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryetari i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka thënë se strategjia e Kryeministrit Albin Kurti në procesin e dialogut, po e pozicionin e...
  Lajme22 Shtator 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë të ditur se në kazermën “Skënderbeu” në Ferizaj, u betuan si ushtarë të Kosovës edhe...
  Lajme22 Shtator 2023
  Koloneli amerikan tashmë në pension, Todd Jacobus, i cili ka shërbyer për vite të tëra në Gardën e Iowas, e që për...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Ish-presidenti italian, Giorgio Napolitano, dikur komunist që ndihmoi vendin të përballet me krizën e borxhit në vitin 2011, vdiq të premten në...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se aktualisht Kosova ndodhet në udhëkryq. Sipas tij, në njërën anë janë pozicionuar presidenti amerikan...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e LDK-së, Hikmete Bajrami ka thënë se Qeveria Kurti ka ardhur në pushtet me premtime boshe dhe që për këto tri...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Lezha dje u cilësua si kryeqyteti i aksidenteve, megjithatë duket se jo të gjithë përplasjet ishin ngjarje aksidentale. Aksidenti i ndodhur në hyrje...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, falënderoi Kanadanë për mbështetjen e saj ndaj Ukrainës gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, të premten...
  Lajme22 Shtator 2023
  Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është pyetur për masat e mundshme apo pasojat nga SHBA-ja për ta mbajtur kryeministrin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.