Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ky qytet evropian ka filluar të shfaq shkëlqimin e dritave të Krishtlindjeve

  FrontOnline
  2 vite më parë

  Qyteti i vjetër i Salzburgut në Austri do të shkëlqejë përsëri nga e enjtja me shkëlqimin e tij të zakonshëm të Krishtlindjeve. Pas bllokimit, ndriçimi festiv duhet t’i sjellë klientët përsëri në dyqanet në qytetin e vjetër, raporton shoqata e qytetit të vjetër në një transmetim televiziv, raporton Gazeta Express.

  Dritat me ngjyra të ndezura do të ndriçojnë rrugicat historike. Këtë vit dritat e Krishtlindjes do të ndizen për herë të parë të enjten në 11 të mëngjesit, duke ndritur qytetin e vjetër deri më 6 janar 2021.

  Regjistrimet e ndriçimit LED plotësojnë standardet më të fundit teknike dhe kanë për qëllim të sigurojnë një instalim ekologjikisht të energjisë me dritë publike, dhe pronarët e dyqaneve shpresojnë që dyqanet të rihapen me 7 dhjetor para Krishtlindjeve. Gama e produkteve është e gjerë, më shumë se 700 artikuj nga dyqanet në qytetin e vjetër të Salzburgut aktualisht paraqiten duke shtuar artikuj të rijnë. Tregtarët e shumtë të qytetit të vjetër ofrojnë shërbime speciale online për të gjithë të interesuarit që janë të bllokuar si pasojë e koronavirusit, shkruan Salzburg24.at.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton se këto vende do të mbesin pa rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Së paku pesë automjete dhe disa dhjetëra forca speciale, me automatikë dhe parzmore, ndodhen para qendrës tregtare “Skopljanka” në lagjen “Aerodrom Skoplje”,...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Kryeministri hungarez Viktor Orbán tha sot se liderët evropianë janë afër fillimit të shqyrtimit të mundësisë së "anëtarëve të Bashkimit Evropian të...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...
  Bota/Rajoni31 Mars 2023
  Ukraina nuk do t'i falë kurrë ushtarët rusë përgjegjës për krimet në Bucha, tha Volodymyr Zelensky gjatë përkujtimit të përvjetorit të rimarrjes...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.