[wp-story]

Bota/Rajoni

Ky qytet evropian ka filluar të shfaq shkëlqimin e dritave të Krishtlindjeve

Ky qytet evropian ka filluar të shfaq shkëlqimin e dritave të Krishtlindjeve
10:33 | 17 Nëntor 2020

Qyteti i vjetër i Salzburgut në Austri do të shkëlqejë përsëri nga e enjtja me shkëlqimin e tij të zakonshëm të Krishtlindjeve. Pas bllokimit, ndriçimi festiv duhet t’i sjellë klientët përsëri në dyqanet në qytetin e vjetër, raporton shoqata e qytetit të vjetër në një transmetim televiziv, raporton Gazeta Express.

Dritat me ngjyra të ndezura do të ndriçojnë rrugicat historike. Këtë vit dritat e Krishtlindjes do të ndizen për herë të parë të enjten në 11 të mëngjesit, duke ndritur qytetin e vjetër deri më 6 janar 2021.

Regjistrimet e ndriçimit LED plotësojnë standardet më të fundit teknike dhe kanë për qëllim të sigurojnë një instalim ekologjikisht të energjisë me dritë publike, dhe pronarët e dyqaneve shpresojnë që dyqanet të rihapen me 7 dhjetor para Krishtlindjeve. Gama e produkteve është e gjerë, më shumë se 700 artikuj nga dyqanet në qytetin e vjetër të Salzburgut aktualisht paraqiten duke shtuar artikuj të rijnë. Tregtarët e shumtë të qytetit të vjetër ofrojnë shërbime speciale online për të gjithë të interesuarit që janë të bllokuar si pasojë e koronavirusit, shkruan Salzburg24.at.

“Graniti” hap showroom-in e dytë në Prishtinë (VIDEO)

Të tjera