×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ky është tuneli dezinfektues nëpër të cilin duhet të futen ata që e vizitojnë Putinin

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Sipas televizionit shtetëror rus, presidenti Vladimir Putin mbrohet nga koronavirusi përmes një tuneli të veçantë dezinfektues, nëpër të cilin duhet të kalojnë të gjithë personat që e vizitojnë rezidencën e tij.

  Ky tunel, i prodhuar nga një kompani ruse, është vendosur në rezidencën zyrtare të Putinit, Novo-Ogaryovo, e cila ndodhet afër Moskës dhe ku kreu i shtetit rus i pret mysafirët, shkruan “The Guardian”, transmeton Express.

  Në një video të publikuar nga RIA shihet se si njerëzit me maska kalojnë nëpër tunel dhe spërkaten me sprej nga pjesa e sipërme e tunelit dhe anash tij.

  Zëdhënësi i Putinit, Dmitry Peskov, kishte deklaruar në prill se të gjithë personat që takohen me presidentin rus testohen për koronavirus. Një muaj më vonë, vetë Peskov u infektua me virusin e ri.

  Rusia i ka regjistruar më shumë se 500,000 raste të personave të prekur nga Covid-19 dhe e zë vendin e tretë në botë në këtë aspekt, pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

  Sidoqoftë, numri i viktimave prej 7,284 personave është shumë më i vogël se shifrat e shënuara në vendet kryesore evropiane dhe në Shtetet e Bashkuara. Kritikët dyshojnë se kjo shifër nuk është e saktë.

  KEDS vendos 17 trafo të reja në daljen e Ponoshecit të Gjakovës
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Ish-presidenti italian, Giorgio Napolitano, dikur komunist që ndihmoi vendin të përballet me krizën e borxhit në vitin 2011, vdiq të premten në...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Lezha dje u cilësua si kryeqyteti i aksidenteve, megjithatë duket se jo të gjithë përplasjet ishin ngjarje aksidentale. Aksidenti i ndodhur në hyrje...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, falënderoi Kanadanë për mbështetjen e saj ndaj Ukrainës gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, të premten...
  Të tjera
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Ish-presidenti italian, Giorgio Napolitano, dikur komunist që ndihmoi vendin të përballet me krizën e borxhit në vitin 2011, vdiq të premten në...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj ka thënë se aktualisht Kosova ndodhet në udhëkryq. Sipas tij, në njërën anë janë pozicionuar presidenti amerikan...
  Lajme22 Shtator 2023
  Deputetja e LDK-së, Hikmete Bajrami ka thënë se Qeveria Kurti ka ardhur në pushtet me premtime boshe dhe që për këto tri...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Lezha dje u cilësua si kryeqyteti i aksidenteve, megjithatë duket se jo të gjithë përplasjet ishin ngjarje aksidentale. Aksidenti i ndodhur në hyrje...
  Bota/Rajoni22 Shtator 2023
  Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, falënderoi Kanadanë për mbështetjen e saj ndaj Ukrainës gjatë një takimi me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, të premten...
  Lajme22 Shtator 2023
  Emisari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, është pyetur për masat e mundshme apo pasojat nga SHBA-ja për ta mbajtur kryeministrin...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.