Bota/Rajoni

Kush është Adiola Lakra, vajza nga Berati që nxori në pritë Hekuran Billën?

Kush është Adiola Lakra, vajza nga Berati që nxori në pritë Hekuran Billën?
16:48 | 26 Qershor 2020

Adiola Lakra, 26-vjeçarja që është arrestuar sot nga policia si bashkëpunëtore në ekzekutimin e 40-vjeçarit Hekuran Billa, tek Komuna e Parisit, mbrëmjen e 11 qershorit,është nga qyteti i Beratit.

Ajo ka lindur në 09.06.1994 në Berat.

Adiola Lakra rezulton të jetë banore e lagjes “28 Nëntori” dhe banesa e familjes së saj ndodhet në rrugën “Dhimitër Kolea” në Rajonin nr.2, edhe pse prej vitesh në atë shtëpi nuk banon më askush nga familja Lakra.

Lakra në moshën 18- vjeçare u shpërngul në Tiranë me familjen e saj teksa ende figuron si banore në shtëpinë në Berat, ku prej vitesh nuk jetën më askush.

Ndërkohë, asnjë nga familjarët nuk ka profil të disponueshëm në Facebook pasi i kanë bllokuar llogaritë e tyre.

Adiola Lakra dyshohet se ka bashkëpunuar me Sebastjan Malin dhe Viktor Markun për ekzekutimin e Hekuran Billës. 26-vjeçarja dyshohet se ka marrë në telefon Hekuran Billën para krimit dhe i ka lënë takim në zonën e Komunës së Parisiti,aty ku edhe po e prisnin vrasësit dhe pas krimit mësohet se ajo ka qenë nën vëzhgimin e policisë për 3 ditë me radhë.

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera