Lajme

Kurti: Krimi i djeshëm nuk e ka kokën në Karaçevë, mund ta ketë në Prishtinë

Kurti: Krimi i djeshëm nuk e ka kokën në Karaçevë, mund ta ketë në Prishtinë
14:30 | 19 Shtator 2020

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një konferencë që po e mbanë për media, tha se asnjë qeveri deri tani nuk e ka luftuar korrupsionin siç ka bërë qeveria në krye me të, raporton Front Online.

Kurti përmendi edhe rastin e djeshëm në Karaçevë, me ç’rast tha se janë kapur vetëm ata që e kanë ekzekutuar krimin, e jo ata që qëndrojnë në krye të krimeve.

“Nëse ky i mbrëmshmi ka qenë krim i madh, mund të them se e kanë kapur vetëm për bishti, koka e këtij krimi është diku tjetër, mbase në Prishtinë. Sistemi ynë i drejtësisë dështon në luftimin e rasteve të krimit të organizuar, sepse i kap vetëm ekzekutorët dhe jo kokat që qëndrojnë lartë”, tha ai./Front Online/

“Petrol Company” në natën e “Kurban Bajramit” e bën me shtëpi të re familjen nga Skenderaj

Të tjera