×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetari i Gjykatës Themelore: Në aksionin e Karaçevës nuk u arrestuan akterët kryesorë të krimit

  FrontOnline
  27 Shtator 2020

  Kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi” ka thënë se në aksionin e Karaçevës nuk është arritur të arrestohen akterët kryesorë të krimit, por sipas tij, vetëm ata që kanë qëlluar rastësisht aty.

  Sipas tij, pas aksionit 9 persona kanë qenë të kërkuar, ku prej tyre 4 janë lajmëruar, ndërsa edhe 5 janë në arrati, raporton “Betimi për Drejtësi”.

  “Edhe unë e kam dyshimin tim për arsye se ato informata dikush i ka pasë e që i ka nda me dikë e ata që s’janë zanë. Sipas informatave që i kam unë, ne atë ditë 30 i kanë pru në gjykatë për caktim të masës së paraburgimit. Kam dëgjuar që edhe 9 janë të kërkuar, 4 prej tyre janë lajmëruar edhe 5 janë në arrati megjithëse unë nuk e di kush janë emrat e tyre sepse unë nuk jam marrë me emra”, ka thënë kryetari i Gjykatës Themelore të Gjilanit, Ramiz Azizi në një intervistë për “Betimi për Drejtësi”.

  Ai ka shtuar se nuk janë arrestuar akterët kryesor që kanë zhvilluar aktivitet të paligjshme në Karaçevë, saktësisht pronarët e objekteve.

  “Mirëpo me sa e di unë në bazë të shkresave të lëndës që më kanë ardhur në gjykatë dihen njerëzit se vetëm dyshohen për kontrabandim me mallra, tregti e ndalueshme dmth edhe lojë bixhozi, ndërsa nuk zihen ata që kanë qenë akterët kryesor, se të kujt kanë qenë ato objekte pronarët e objekteve. Më duket se ata nuk janë edhe ata duhet të jenë përgjegjësit kryesor për këtë rast që ka dhënë me të vërtet bujë të madhe. Ndoshta edhe në historinë e Kosovës të re nuk ka pasur rast që 30 menjëherë që janë arrestur, kjo është për lëvdatë, mirëpo unë konsideroj se qëllimi kryesor i këtij hetimi ende është arritur”, ka thënë Azizi. /BetimipërDrejtësi

  Për më tepër, ndiqeni intervistën me Kryetarin e Gjykatës Themelore në Gjilan, Ramiz Azizi.

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme21 Prill 2024
  Nënkryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku ka njoftuar vdekjen e bashkëluftëtarit Ali Hoti. Lushtaku ka është shprehur se ai ishte njëri prej luftëtarëve...
  Lajme21 Prill 2024
  Prindon Sadriu, bashkëshorti i presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani ka bërë thirrje për përgatitje për përballjen e nesërme mes Osmanit dhe presidentit...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Të tjera
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Pas Vrapçishtit dhe takimit me banorët e malësisë së Tetovës, Fronti Evropian, tubimin qëndror sonte e ka mbajtur në Shkup në Sheshin...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Vip21 Prill 2024
  Xhuli dhe Blero janë dy personazhe të njohura në vendin tonë. Të dy përjetuan një aventurë të njejtë, rrugëtimin në “Big Brother”....
  Vip21 Prill 2024
  Ledjona Xheladinaj, gazetarja që ishte një prej protagonisteve në këtë edicion të tretë të Big Brother VIP, ishte e ftuar pasditen e...
  Lajme21 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pasi dështoi iniciativa për shkarkimin e kryetarëve në katër komunat veriore. Pasi pjesëmarrje në votime...
  Bota/Rajoni21 Prill 2024
  Imami Ahmed Kalaja deklaroi sot se ka një familje të madhe. Kalaja tha se është baba i 10 fëmijëve. Imami tha se...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.