×
 • Lajme
 • Lajme

  Krasniqi shkon në veri të vendit, zotohet për luftim të informalitetit dhe krimit të organizuar në atë pjesë

  FrontOnline
  24 Shtator 2020

  Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Vesel Krasniqi ka vizituar sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë.

  Poashtu bashkë me inspektorë kanë shkuar në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe benzinës për t’i kryer analizat me qëllim që të vërtetohet nëse përmbajtja është në përputhje me standardet dhe ligjet në fuqi të Republikës së Kosovës.

  Nga aty ministri MTI-së është zotuar se do ta luftojë informalitetin dhe krimin e organizuar në tërë territorin e Republikës së Kosovës.

  Postimi i plotë i ministrit Krasniqi në llogarinë e tij në Facebook:

  Vizitova sot pikën kufitare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Jarinjë për të parë nga afër qarkullimin e mallrave dhe qytetarëve në atë pjesë të vendit.Aty takova oficerë të Policisë së Kosovës dhe Doganës të cilët më informuan për funksionimin e kësaj pike.

  Përgëzova doganierët dhe policët për përkushtim dhe punën profesional të tyre.Theksova se do ta luftojmë informalitetin dhe krimin e organizuar në tërë territorin e Republikës së Kosovës.Nga aty bashkë me inspektorë ndaluam në një pikë karburanti ku inspektorët morën mostrat e naftës dhe benzinës për t’i kryer analizat me qëllim që të vërtetohet nëse përmbajtja është në përputhje me standardet dhe ligjet në fuqi të Republikës së Kosovës.
  V.K

  Delegacioni nga Drake University viziton Devolli Corporation, njësinë Prince Caffe
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë, trupi gjykues në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kujtuar prijësit popullor Haxhi Zeka dhe Shaban Polluzha. Haradinaj ka thënë se...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Sektorit Privat, Jusuf Azemi, tha se punëtorët teknik dhe ata të sigurimit fizik të Universitetit të...
  Të tjera
  Kronika21 Shkurt 2024
  Me urdhër të Prokurorisë Speciale (PS), Policia e Kosovës ka ndërmarr një aksion në shtatë lokacione të ndryshme të Kosovës, ku janë...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Drejtorit të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Petrit Ajeti, po raporton në Komisionin parlamentar për mbikëqyrje të kësaj Agjencie. Mbledhja ka nisur...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për ofrimin e informatave që do të ndihmonin në identifikimin dhe arrestimin e disa...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Vëllai i Rexhep Selimit, Ramadani ka publikuar një foto me vëllaun e tij që vazhdon të mbahet në Hagë. Bashkë me foton...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Pal Lekaj ka nisur dëshminë në gjykimin ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, i...
  Sport21 Shkurt 2024
  Liga e Kampionëve do të vazhdojë sonte me dy ndeshjet e fundit të së tetës së finales. Dueli kryesor i natës do...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.