Lajme

Krasniqi për Uran Ismailin:Është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës

Krasniqi për Uran Ismailin:Është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës
16:23 | 18 Tetor 2021

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi e ka falenderuar kandidatin për kryetar të Prishtinës nga kjo parti , Urani Ismaili pas rezultatit të tij në zgjedhjet lokale,shkruan FrontOnline.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Krasniqi ka lavdëruar punën e Ismailit për Prishtinën.

“Ai është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës, duke u bërë model për të ardhmen që ne do ta ndërtojmë, sepse vërtetë Urani na dëshmoi se Prishtina na bashkon”, ka shkruar ndër të tjera Krasniqi.

 

Postimi i tij i plotë:

Urna Ismaili gjithmonë e ka dashur me zemër Prishtinën. Në këto zgjedhje ai i dha kryeqytetit zemër dhe dashni, duke frymëzuar mijëra qytetarë, për ta parë Prishtinën jo vetëm si komunë, por si shtëpi, si mundësi e si të ardhme.

Me vullnetin e tij të madh, ai ka rrezatuar lidhjen që i duhet qytetit me politikën, ku që të dyja janë në funksion të qytetarit. Ai është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës, duke u bërë model për të ardhmen që ne do ta ndërtojmë, sepse vërtetë Urani na dëshmoi se Prishtina na bashkon.

Falemnderit Uran që i dhe shpirt e ngjyra qytetit tonë!

 

Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)

Të tjera