Lajme

Konjufca flet për takimin e Kurtit me Vuçiqin

Konjufca flet për takimin e Kurtit me Vuçiqin
14:31 | 14 Qershor 2021

Ai tha se Kurti do ta përfaqësoj dinjitetshëm Kosovën në Bruksel.

Konjufca ndër të tjera tha se pret që qasja e Kurtit në këtë dialog ta përfaqësoj vullnetin e popullit të shprehur më 14 shkurt.

Ai tha se pret që në takimin e Kurti- Vucic të prezantohet qëndrimi substancial, që i bie njohja nga Serbia.

Konjufca, tha se nuk duhet të ndërlidhen liberalizimi i vizave me marrëveshjen përfundimtare me Serbinë.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera