Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Komandanti i FSK’së thotë se 10 ushtarë janë të prekur me Covid-19

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, Gjenerallejtnant Rrahman Rama, ka theksuar se aktualisht brenda kësaj force janë të infektuar 10 ushtarë.

  Aktualisht FSK numëron 2800 ushtarë dhe ushtare aktive që janë në shërbim, ndërsa Rama ka njoftuar se shumë shpejtë do të fillojë kampanja  për rekrutimin e 400 ushtarëve të tjerë.

  “Janë 2 mijë e 800 ushtarë e ushtare aktive, ndërsa që nga e hëna e ardhshme do të fillojë kampanja për rekrutimin e ushtarëve e ushtareve të reja, e që në vitin e ardhshëm do të na bashkohen edhe 400 pjesëtar të rinj”, tha Rama në Klan Kosova.

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Kronika25 Mars 2023
  Një person ka raportuar në polici, të premten rreth orës 11:30, se në rrethana të panjohura është përfshirë nga zjarri një shtëpi...
  Lajme25 Mars 2023
  Pensionisti Sabit Ramadani në një prononcim për Front Online, ai ka treguar se nuk është aspak i kënaqur me pensionin që e merr....
  Lajme25 Mars 2023
  Kryetari i Shoqatës së pensionistëve, Nijazi Gashi për Front Online ka thënë se ndihen të përbuzur e të fyer nga mënyra e...
  Të tjera
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Lipjan ka njoftuar në Polici së është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj. E, njëjta pas sulmit ka pranuar...
  Bota/Rajoni25 Mars 2023
  Një burrë në Gjermani ka plagosur rëndë një vajzë 17-vjeçare me sëpatë pasi kërcënoi pasagjerët në një tren, tha policia. Në qytetin...
  Kronika25 Mars 2023
  Një femër në Fushë Kosovë është arrestuar nga Policia. E, njëjta dyshohet se pas një mosmarrëveshje ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortit të...
  Kronika25 Mars 2023
  Një vajzë në Skenderaj derisa ishte duke fjetur ka ndërruar jetë. Lajmin në Polici e ka raportuar nëna e saj. Në raportin...
  Vip25 Mars 2023
  Luiz Ejlli dhe Kiara Tito janë bërë dy nga personazhet më të dashur të Big Brother VIP Albania. Ata pas festës së...
  Vip25 Mars 2023
  Olta e ka quajtur Kristin naiv. Ajo ka thënë se e tepron me faktin që do të tregojë shpesh herë se sa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.